Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski w Oberhofie: Niespodziewane zwycięstwo Hanny Erikson, Sylwia Jaśkowiec 12.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-12-29

Drugi etap Tour de Ski w biegach narciarskich to sprinty stylem dowolnym rozgrywane w niemieckim Oberhofie. Zwycięstwo w finale odniosła Szwedka Hanna Erikson, przed Denise Hermann i Ingvild Flugstad Oestberg. Sylwia Jaśkowiec została zklasyfikowana na 12. miejscu.

 

Dystans 1500 metrów w kwalifikacjach najszybciej pokonała Ingvild Oestberg w czasie 3:08,60 minuty. Sylwia Jaskowiec z 28 czasem (+9,08) awansowała do ćwierćfinałów. Kolejne miejsca w kwalifikacjach to Finka Anne Kyllonen i Słowenka Alenka Cebasek. Czwarta lokata dla faworytki Touru Marit Bjoergen, Norweżka straciła do Oestberg 2,27 sekundy.

 

W ćwierćfinałach mieliśmy ujrzeć aż osiem biegaczek gospodarzy - tylu Niemek w ćwierćfinałach sprintów w biegach narciarskich nigdy jeszcze nie było. Drugą wielką niespodzianką jest brak biegaczek z Rosji - ani jedna z nich nie zdołała awansować z kwalifikacji.

 

Nasze pozostałe panie Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska zajęły lokaty z numerami 61 i 74.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W całych zawodach nieco nieoczekiwanie zwyciężyła Hanna Erikson, która w kwalifikacjach była dopiero 24. To jej pierwszy indzwidualny triumf w karierze. Druga lokata dla Niemki Denise Hermann, a trzecia dla zwyciężczyni kwalifikacji Ingvild Oestberg. Faworytka całego touru Marit Bjoergen zakończyła finał na piątym miesjcu.

 

Jeśli chodzi o polski akcent to Sylwia Jaśkowiec biegła w piatym ćwierćfinale w którym ścigała się z m.in. Cebasek i Diggins. Przez cały dystans trzymała się na trzecim-czwartym miejscu za prowadzącymi Francuzką Jean i Słowenką Cebasek. Ostatnie metry sprintu to piękna zagrywka taktyczna Sylwii, która nie dała się przepchnąć Johaug i pierwsza wbiegła na środkowy tor. Po jej lewej ręce walkę o zwycięstwo toczyły Jean z Cebasek - efektem tej walki była wywrotka zawodniczek i pierwsze miejsce Sylwii w ćwierćfinale. Niestety w półfinale Polka była zdecydowanie ostatnia i została sklasyfikowana na 12. miejscu. Narty naszej zawodniczce kompletnie nie jechały, jednak oficjalnie nie wiemy co było przyczyną aż tak kolosalnej straty. Jaśkowiec straciła w swoim biegu półfinałowym aż trzydzieści sekund.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski prowadzi Bjoergen, przed Hermann (+18.1) i Oestberg (+25.8). Sylwia Jaśkowiec zajmuje szóste miejsce (+34.3). Paulina Maciuszek jest 52. (+1:21.1), a Kornelia Kubińska 72. (+1:46.1).

 

KLASYFIKACJA GENERALNA TOUR DE SKI

 

W generalce Pucharu Świata Marit Bjoergen (656 pkt) ma 212 punktów przewagi nad drugą Justyną Kowalczyk. Trzecia jest Johaug, która traci do Kowalczyk 38 oczek. Sylwia Jaśkowiec jest 32. (72 pkt).

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

 

KaCe&KR

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl