TdS: Sprint w Lenzerheide dla Oestberg, Sylwia Jaśkowiec 23.

2013-12-31

Po dniu przerwy rywalizacja w ramach Tour de Ski przeniosła się do Szwajcarskiego Lenzerheide. Trzeci etap to sprint stylem dowolnym. Dobrą formę utrzymuje Sylwia Jaśkowiec, która z 21 czasem awansowała do ćwierćfinałów. Ostatecznie Polka sklasyfikowana została na miejscu 23., zwyciężyła Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg.

W kwalifikacjach najlepsza okazała się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, drugi czas uzyskała Włoszka Greta Lauren, a trzeci Marit Bjoergen. Sylwia Jaśkowiec do najlepszej zawodniczki straciła 8,03sek, co dało jej 21. miejsce. Pozostałe Polki poza finałową "30". Paulina Maciuszek uplasowała się na 58. pozycji, a Kornelia Kubińska 65.

Sylwię mieliśmy zobaczyć w pierwszym ćwierćfinale z Oestberg, Niemką Hanną Kolb (10 czas kwalifkacji), Anne Kylloenen z Finlandii (11), i Czeszkami Karoliną Grohovą (20) oraz Evą Vrabcovą-Nyvltovą (30).

WYNIKI KWALIFIKACJI            LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW

Niestety w ćwierćfinale Sylwia Jaśkowiec zajęła piąte miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Również Marit Bjoergen na 1/4 zakończyła dzisiejsze zawody. Norweżka była trzecia w najwolniejszym biegu ćwierćfinałowym.

W finale najlepsza okazała się Ingvild Flugstad Oestberg, na drugim miejscu finiszowała Astrid Jacobsen. Miejsce trzecie zajęła Denise Herrmann, czwarte Laurien van der Graaff, piąta była Hanna Kolb, a szósta Sophie Caldwell. Sylwia Jaśkowiec, która była piąta w swoim ćwierćfinale ostatecznie skalsyfikowana została na miejscu 23.

PEŁNE WYNIKI

Prowadzenie w klasyfikacji Tour de Ski objęła dzisiejsza zwyciężczyni Ingvild Flugstad Oestberg, która ma 2s przewagi nad Marit Bjoergen i 2,3s nad Denise Herrmann.

Sylwia Jaśkowiec jest 9. ze stratą 43,6s. Paulina Maciuszek jest 53, a Kornelia Kubińska 71.