TdS: Alexey Poltoranin zwycięża, rewelacyjni Niemcy, Polacy bardzo daleko

2014-01-01

Alexey Poltoranin zwyciężył w czwartym etapie Tour de Ski, a konkretnie w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym w Lenzerheide. Polacy zostali dziś sklasyfikowani pod koniec stawki.

Kazachski specjalista od klasyka na finiszu pokonał Hannesa Dotzlera (+0.6). Dla Niemca to pierwsze miejsce w trójce w PŚ. Trzecią lokatę i również pierwsze podium w życiu wywalczył Stanislav Volzehntsev (+1.0), który na ostatnich metrach ograł kolejnego rewelacyjnego Niemca czyli Thomasa Binga (+1.1). Dla 23-latka to i tak życiowy sukces, bo nigdy nie zajął miejsca w dziesiątce pucharowych zawodów. Nasi zachodni sąsiedzi mają powody do radości, bo siódme miejsce zajął Jens Filbrich. Najlepszy z Norwegów Sjur Roethe dopiero na ósmej pozycji. Dotychczasowy lider Alex Harvey stracił 45 sekund i zajął 39. lokatę.

Polacy zostali sklasyfikowani pod koniec stawki. Maciej Staręga (+2:53.2) dla którego to ostatni bieg w tym Tour de Ski, zajął 84. miejsce. Sebastian Gazurek (+5:01.4) finiszował jako 89., a Jan Antolec (+5:29.4) zajął 90. miejsce. Dwaj Polacy wyprzedzili tylko Chińczyka Suna, który zamknął stawkę 91 zawodników.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski prowadzi Martin Johnsrud Sundby, który był dopiero 14. ale dzięki dobrej taktyce zgarnął aż 30 bonusowych sekund. Norweg ma 31 sekund przewagi nad Calle Halfvarssonem i 35 nad Alexem Harveyem. Maciej Staręga jest 77., Sebastian Gazurek 89., a Jan Antolec 90.

KLASYFIKACJA TOUR DE SKI

KR

Komentarze - 4

Szamot

Opublikowano: 2014-01-02 10:37:26

Katastrofalny występ Polaków, Gazurek do poprzedzającego go zawodnika stracił półtorej minuty, a Antolec kolejne pół minuty. Tak przy okazji, czy na międzyczasach i na mecie człowiek odpowiedzialny za grafikę nie mógłby dłużej pokazywać czasów dobiegających zawodników? Przecież nie jest problemem pokazywanie czołówki lub zawodników na mecie, a na dole pozostawienie grafiki z czasami dobiegających zawodników. W końcu zawodnicy spoza czołówki też mają swoich kibiców. Na końcu też można by pokazać całą klasyfikację, a nie 30 pierwszych, a generalną klasyfikację Tour de ski to chyba pokazano tylko czołową dziesiątkę. I jeszcze jedno, w jednym z wcześniejszych artykułów (http://www.skipol.pl/biegi_narciarskie_swiat/artykul/6549-tour-de-ski-fakty-informacje-ciekawostki) padło takie zdanie: „Na pojedynczych etapach otrzymuje się połowę punktów z PŚ. Np.: 1 miejsce w PŚ = 100 pkt, zaś 1 miejsce w etapie TdS = 50pkt.„ To zdanie nie do końca jest prawdziwe. Jeśli chodzi o pierwsze miejsce to ok, ale zawodnik 30 na mecie w PŚ otrzymuje 1 punkt, to na etapie TdS musiałby dostać 0,5 punktu, a tak nie jest.

Alexey Kovaltschick

Opublikowano: 2014-01-02 15:21:15

To wygrał Alexey Poltoranin, a nie Aleksiej Pałtoranin? I przestańcie czepiać się Jóźwika - nie jesteście lepsi. Lepiej przeprowadźcie wywiad z Benią Piotrowską - diwą polskich biegów narciarskich, albo zatrudnijcie ją w waszym yntelygenckim towarzystwie. Pasujecie do siebie.

Raku

Opublikowano: 2014-01-02 16:13:56

Masz rację - oczywiście, że taka pisownia jest niepoprawna, ale przyjąłem zasadę, że wolę pisać niepoprawnie ale w określonej konwencji. Ma to wiele wad, ale też kilka zalet. Po pierwsze łatwo znaleźć zawodnika na FISie, po drugie można się trzymać jednej i określonej pisowni. To oczywiście tylko moje zdanie, bo w kombinacji norweskiej jest kilku Rosjan, których po prostu nie jestem w stanie poprawnie przełożyć, bo nie znam cyrylicy. Jeszcze gorzej było na Uniwersjadzie, bo tam było multum wschodnich nazwisk w czołówce w biegach. Mam strzelać i udawać poliglotę? Albo za każdym razem pisać inną wersję? Z drugiej strony dlaczego Pałtoranin a nie Połtoranin? Czyżby kolega Alexey sam się zapętlił w swoich zdolnościach językowych? Oczywiście masz rację i gratuluje słusznej uwagi.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-02 16:34:15

Redaktora Jóźwika jeżeli nie da powodu, czepiać się nie będziemy. Dzięki jednak za komentarz, a jeżeli chodzi o pisownię to staramy się trzymać tej FIS-owskiej, tak jest wygodniej dla czytelników szukających informacji o zawodnikach w necie. Jeżeli chodzi o Bernadettę Piotrowską i "pasujemy do siebie" to chyba nie rozumiem.