Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Jacobsen skutecznie broni się przed Johaug, awans Maciuszek na 22. miejsce

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-03

Astrid Jacobsen wygrała piąty etap Tour de Ski, czyli bieg pościgowy na 15 kilometrów stylem dowolnym w Toblach. Drugie miejsce zajęła Therese Johaug, która odrobiła tylko pięć sekund. Trzecie miejsce dla Anne Kyllonen. Paulina Maciuszek awansowała na 22. miejsce. Sylwia Jaśkowiec nie wystartowała.

 

Astrid Jacobsen była dziś skazywana na pożarcie, ale okazało się że Therese Johaug (+37.8) odrobiła do niej tylko pięć sekund i faworytka do końcowego triumfu musiała zadowolić się drugim miejscem w dzisiejszym biegu. Trzecią lokatę zajęła Anne Kyylonen (+1:12.2), a czwartą jej rodaczka Kerttu Niskanen (+1:22.5). Piąte miejsce dla kolejnej Finki Kristy Lehteemaki (+1:31.7), a szóste dla Evy Vrabcovej-Nyvltovej (+1:31.7), która jest w życiowej formie.

 

Do dzisiejszego biegu nie przystąpiły m.in: Ingvild Oestberg, Denise Hermann, Hanna Erikson, Sophie Cadwell, Vibeke Skofterud i Sylwia Jaśkowiec. Dobrze spisała się Paulina Maciuszek (+3:27.1), która awansowała z 34. miejsca na 22. To zasługa bardzo dobrego biegu i tego, że wycofało się siedem zawodniczek klasyfikowanych przed nią. Kornelia Kubińska zajęła 49. miejsce. Polka traci już siedem minut. Sklasyfikowano 52 zawodniczki.

 

PEŁNE WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO

 

W samym dzisiejszym biegu zwyciężyłaby Sara Lindborg. Paulina Maciuszek uzyskała 23. czas. Niestety Polka w końcówce trochę osłabła.

 

PEŁNE WYNIKI (NETTO)

 

W całym Tour de Ski za sprawą bonifikat różnica między prowadzącą Jacobsen, a Johaug nie zmieniła się. Dalej są to 44 sekundy.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA TOUR DE SKI

 

KR

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl