Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Sundby pewnie zwycięża, Johannes Duerr rewelacją dnia, Polacy już nie biegną

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-03

Martin Johnsrud Sundby pewnie zwyciężył w biegu pościgowym na 35 kilometrów stylem dowolnym z Cortiny do Toblach. Rewelacją dnia był jednak Johannes Duerr, który startował jako 34. a już po dziesięciu kilometrach biegł w grupie goniącej lidera. Wszyscy Polacy nie przystąpili do biegu.

 

Liderujący w całym cyklu Martin Johnsrud Sundby dziś pewnie zwyciężył i powiększył swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Norweg wydaje się być głównym faworytem do zwycięstwa w Tour de Ski. Drugie miejsce zajął Petter Northug (+58.2), a trzecie Alex Harvey (+58.7). Okazali się oni najlepsi na finiszu z siedmioosobowej grupy. Szóste miejsce zajął bohater dzisiejszego dnia, czyli Johannes Duerr, który startował jako 34., a ostatecznie Austriak wywalczył najlepszą lokatę w karierze. Maciej Staręga, Sebastian Gazurek i Jan Antolec nie przystąpili do dzisiejszego biegu.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

Najlepszy czas dzisiejszych zmagań uzyskał oczywiście Johannes Duerr, który o 50 sekund wyprzedził Noah Hoffmana. Trzeci czas ma Tor Asle Gjerdalen.

 

PEŁNE WYNIKI (NETTO)

 

Po uwzględnieniu bonifikat w całym cyklu Sundby ma ponad minutę przewagi nad Northugiem i Harveyem.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA TOUR DE SKI

 

KR

Komentarze - 3

eurosport

Opublikowano: 2014-01-03 13:58:16

Zadam pytanie. Jaki sens jest utrzymywać taką kadrę narodową jak nasza gdzie zawodnicy po kilku etapach zajmują ostatnie miejsca i się wycofują, a ten który jest kilka miejsc wyżej nie jest w stanie pokonać 36km - jak stwierdzili komentatorzy to trochę dla niego za dużo. Taka sytuacja to już nawet śmieszna nie jest. To kształtowanie obrazu Polski. Dużo do gadania przed a po fakcie....?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-03 14:01:33

Maciej Staręga został wycofany celowo. Jest sprinterem, a jak z pewnością zwróciłeś uwagę praktycznie wszyscy sprinterzy nie biegną już w TDS. Jeżeli chodzi o Gazurka i Antolca to z tego co wiem, taki plan był brany pod uwagę. Niewykluczone, że panowie wystapią w Slavic Cup w Nowym Meste.

romek

Opublikowano: 2014-01-03 17:13:13

Tez jestem tego samego zdania, powtarzam juz to od kilku lat, jak widze te same twarze w kadrze i zero postepu. To samo tyczy sie Pań. Tylko Slavic Cup tam mozecie sie spełnic. Juz nie mowiac ze dwa lata temu chlopaki jechali za swoje pieniadze na TOUR de Ski....biegi narciarskie powinny byc odciete od tego PRLowskie tworu PZNuuuu

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl