Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Novym Meście: Kriukov wygrywa dla Rosji, niespodzianka - czwarta lokata dla Czechów

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-12

Nikita Kriukov na ostatniej szóstej zmianie team sprintów w Novem Meste ograł Norwegów Brandsdala i Hatestada i zapewnił zwycięstwo pierwszemu zespołowi Rosji.

 

Po piątej zmianie było jasne, że walka o najwyższe lokaty w tym biegu rozstrzygnie się pomiędzy sztafetami Norwegii i Rosji, niewiadomą było tylko to jak pobiegną Norwedzy i jak Rosjanin poradzi sobie z dwójką rywali.

 

Kriukovovi pomógł Brandsdal, który na ostatnim podbiegu przyśpieszył, jego tempa nie wytrzymał Hattestad z drugiego teamu Norwegii. Rosjanin przypomniał rywalom kto jest aktualnym mistrzem olimpijskim w sprintach klasykiem i spokojnie ograł Norwega na finiszowej prostej. Brawo Nikita, tym bardziej, że na swojej drugiej zmianie mógł zakończyć walkę o podium. Na wirażu jednego ze zjazdów w ekwilibrystycznym stylu utrzymał się na trasie na jednej narcie, druga o centymetry minęła płotek oddzielający go od kibiców. Naprawdę mało brakowało...

 

Niepodziankę, nareszcie, zgotowali swoim kibicom licznie przybyłym na trasy w Novem Meste Czesi. Zepół w składzie Martin Jaks i Ales Razym zajął czwarte miejsce.

 

Kolejne lokaty zajęli Amerykanie Hamilton i Newell oraz Niemcy Eisenlauer i Wenzl. Niespodzianką in minus jest z pewnością występ Szwedów - Hellenr i Joenssen zajęli ostatnią dziesiątą lokatę w finale - ten drugi jest kompletnie bez formy.

 

Polskie sztafety zostały sklasyfikowane na miejscach: 15-ste Maciej Kreczmer i Maciej Staręga (w klasyfikacji narodowej 10 m-ce) i 30-tym Jan Antolec i Sebastian Gazurek. Sklasyfikowano 32 zespoły.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl