Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kalla demoluje rywalki w Mistrzostwach Szwecji, wśród panów tryumfuje Hellner

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-16

Mistrzostwa Szwecji w biegach narciarskich zaczęły się od biegów łączonych - skiathlonu. Pierwsze tytuły zdobyli Charlotte Kalla i Marcus Hellner.

 

Bieg kobiet na dystansie 15 kilometrów (7,5kmCL+7,5kmF) wygrała najlepsza w ostatnich latach zawodniczka trzech koron Charlotte Kalla. Styl w jaki pokonała rywalki musi budzić podziw - druga na mecie Maria Rydqvist zanotowała aż 1:47,0 minuty straty. Brąz zdobyła lub jak kto woli przegrała srebro o 0.1 sekundy po zaciętej walce na finiszu, Sofia Bleckur.

WYNIKI KOBIET

 

Panowie rywalizowali na dystansie dwukrotnie dłuższym - mieli do pokonania 15 kilometrów stylem klasycznym plus kolejne 15 dowolnym. W odróżnieniu do rywalizacji pań, walka trwała do końca, a rozstrzygnięcie padło na ostatnich metrach trasy. Zwyciężył Marcus Hellner pokonując o 3 dziesiąte sekundy Larsa Nelsona i o 16,2 sekundy Daniela Richardssona.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Skiathlon mistrzostw Szwecji ukończyło 40 zawodniczek i 66 zawodników, a biegaczom narciarskim kibicował Karol XVI Gustaw czyli król Szwecji.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl