Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Krajowe mistrzostwa na świecie - PODSUMOWANIE

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-18

Niektórzy stwierdzili, że weekend z Pucharem Świata w Szklarskiej Porębie to najlepszy czas na rozegranie mistrzostw kraju. Z racji tego, że dla nas ważniejszy jest Puchar Świata poniżej zamieszczamy tylko krótka relację podsumowującą zmagania poza granicami naszego kraju.

 

Na początek Norwegia gdzie dziś rywalizowano w biegu łączonym (skiathlon). Wśród kobiet, które miały do pokonania 7,5kn CL + 7,5km F zwyciężyła Kristin Stoermer Steira, srebro wywalczyła Astrid Jacobsen, a brąz Heidi Weng.

WYNIKI KOBIET NORWEGIA

Najlepszy wśród mężczyzn (15km CL + 15km F) okazał się Martin Johnsrud Sundby, drugie miejsce zajął Sjur Roethe, a trzeci był Petter Northug.

WYNIKI MĘŻCZYZN NORWEGIA

 

W Szwecji biegano stylem klasycznym. Panie na 10km, panowie - 15km. Zwyciężyła Charlotte Kalla, która o ponad minute wyprzedziła Sofię Bleckur. Trzecia była Magdalena Pajala.

WYNIKI KOBIET SZWECJA

W grupie mężczyzn złoto wywalczył Marcus Hellner, srebro zdobył Lars Nelson, a brąz Emil Joensson.

WYNIKI MĘŻCZYZN SZWECJA

 

Na tych samych dystansach biegano również w Finlandii. Najlepszą Finką okazała się Anne Kylloenen, druga była Aino-Kaisa Saarinen, a Kerttu Niskanen uplasowała się na miejscu trzecim.

WYNIKI KOBIET FINLANDIA

Wśród mężczyzn triumfował Sami Jauhojaervi przed Tero Similae, a trzeci był Matti Heikkinen.

WYNIKI MĘŻCZYZN FINLANDIA

 

W Mistrzostwach Szwajcarii wśród kobiet na 5km klasykiem triumfowała Nadine Faehndrich [WYNIKI KOBIET], a wśród mężczyzn na dystansie dwukrotnie dłuższym pewne zwycięstwo odniósł Dario Cologna [WYNIKI MĘŻCZYZN]

 

Rywalizowano również w Kazachstanie, gdzie wczoraj w biegu na 10km stylem dowolnym (ze startu wspólnego) wygrała Yelena Kolomina [WYNIKI], a wśród panów bieg na 15km wygrał Yevgeniy Velichko [WYNIKI].

Dziś natomiast rozegrano biegi pościgowe klasykiem. Wśród pań (dystans 5km) na pierwsze miejsce (z trzeciego) awansowała Anna Shevchenko [WYNIKI]. Również z trzeciego na pierwsze awansował, w biegu mężczyzn na 10km Sergey Cherepanov [WYNIKI].

 

Hubert Koszyk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl