Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Maiken Caspersen Falla złotą medalistką w olimpijskim sprincie, upadek Bjoergen i Jaśkowiec

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-11

Za nami niezwykle emocjonujący bieg sprinterski kobiet, który odbywa się stylem dowolnym w ramach Igrzysk Olimpijskich w Soczi na trasach Krasnej Polany. Złotą medalistką olimpijską okazała się Maiken Caspersen Falla. Srebrny medal, po fenomenalnej walce na ostatnich metach wywalczyła Maiken Caspersen Falla, a po brązowy sięgnęła Vesna Fabjan.

 

Kwalifikacje: W eliminacjach najlepszą biegaczką okazała się Maiken Caspersen Falla. Drugie miejsce zajęła Katja Visnar, a trzecie Marit Bjoergen. W czołowej szóstce znalazły się również Vesna Fabjan, Ida Ingemarsdotter oraz Ingvild Flugstad Oestberg.


Niestety, upadek zaliczyła Sylwia Jaśkowiec, która nie zdołała się zakwalifikować do serii ćwierćfinałowej. Również w ćwierćfinale nie ujrzymy Agnieszki Szymańczak. Ostatecznie Agnieszka zajęłą 41. miejsce, a Sylwia 63.

 

Warto zaznaczyć, że poza olimpijskimi ćwierćfinałami znalazły się również takie biegaczki jak: Lucia Anger, Claudia Nystad, Riikka Sarasoja-Lilja, mistrzyni olimpijska w tej konkurencji z Turynu Chandra Crawford, Hanna Eriksson, która również, prócz Sylwii, zaliczyła upadek. Upadki także zaliczyły Nathalie Schwarz oraz Marina Lisogor.

 

Sylwia po biegu oznajmiła, że nie można wracać do tego co się stało w eliminacjach, a trzeba spoglądać w przód, na kolejne konkurencje IO. Sylwia rzekła również, że organizatorzy starali się utwardzać trasę, ale niestety wszystko, prócz podbiegu, powróciło do poprzedniej formy, czyli dosyć ciężkiego, lepkiego śniegu, a nawet "ciapy".

 

WYNIKI

 

Finały: W olimpijskim finale pań zwyciężyła Maiken Caspersen Falla, która od samego początku prowadziła w finale biegu. Srebrny medal wywalczyła, po rewelacyjnym starciu na finiszu z Vesną Fabjan, Ingvild Flugstad Oestberg. Brązowy medal trafił w ręce wspomnianen Vesny Fabjan. Czwarte miejsce zajęła Astrid Jacobsen, która na trasie złamała kijek, ale po zjeździe starała się odrobić stracone metry. Piąte miejsce przypadło Idzie Ingemarsdotter, a szóste Sophie Caldwell.

 

Warto wspomnieć, że jedna z głównych faworytek do złota, czyli Kikkan Randall odpadła w swoim ćwierćfinale podobnie jak Jessica Diggins czy Laurien Van Der Graaff.  Również, przede wszystkim, Marit Bjoergen nie awansowała do finału kiedy w zasadzie na ostatniej prostej w swoim półfinale zaliczyła upadek. Również nie awansowała z półfinału do finału Denise Herrmann, która została ograna przez szóstą dziś Sophie Caldwell.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl