Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Ola Vigen Hattestad zdobywa olimpijskie złoto, Joensson z brązem po heroicznej walce

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-11

Za nami również fenomenalny sprint mężczyzn, który odbywał się stylem dowolnym w ramach Igrzysk Olimpijskich w Soczi na trasach Krasnej Polany. Najlepszym biegaczem bez wątpienia okazał się Ola Vigen Hattestad, który zgarnął olimpijskie złoto. Srebrny medal wywalczył Teodoro Peterson, a brązowy, po heroicznej walce Emil Joensson.

 

Kwalifikacje: Eliminacje wygrał Ola Vigen Hattestad, drugie miejsce zajął Sergey Ustiugov, a trzecie Federico Pellegrino. W czołowej szóstce również znaleźli się: Anders Gloeersen, Emil Joensson oraz Teodor Petterson.

Niestety dzisiejsze eliminacje dla naszych reprezentantów nie były udane z racji przede wszystkim upadków. Niestety Maciej Staręga na zjeździe zaliczył upadek i tym samym naszego zawodnika nie ujrzymy w serii ćwierćfinałowej. Nie ujrzymy również w ćwierćfinale Sebastiana Gazurka. Sebastian zajął 57. miejsce, a Maciej 67. pozycję.

 

Poza czołową 30. znaleźli się tacy biegacze jak: aktualny lider klasyfikacji sprinterskiej Pucharu Świata, czyli Josef Wenzl, Anssi Pentsinen, Sebastian Eisenlauer, Baptiste Gros, Juho Mikkonen, Jovian Hediger, Devon Kershaw, Roman Schaad, który zaliczył upadek podobnie jak nasz Maciej oraz Xu W, Oleksii Krasovskyi czy Yonathan Jesus Fernandez.

 

WYNIKI

 

Finały: Złoty medal wywalczył Ola Vigen Hattestad, który na finiszu nie dał sobie odebrać najcenniejszego dorobku w swojej karierze. Srebrny medal trafił w ręce Teodora Pettersona, a brązowy, po heroicznej walce wywalczył Emil Joensson.

 

Wpierw Emil Joensson miał problemy, stracił ogrom dystansu, a na zjeździe wywrócili się Anders Gloeersen, Marcus Hellner oraz Sergey Ustiugov, który najszybciej się podniósł i ruszył za rywalami. Poważny błąd na wirażu popełnił Teodor Peterson, który jeszcze na finiszu atakował Hattestada, ale to Ola Vigen sięgnął po medal olimpijski z najcenniejszego kruszcu. Teodor sięgnął po srebro, a swoją olbrzymią stratę odrobił Emil Joensson i tym samym wywalczył brązowy, pierwszy indywidualny olimpijski krążek. Emil, który zawsze miał pecha na wielkich imprezach w biegach, dokonał czegoś niemożliwego w dzisiejszych zmaganiach.

 

Należy wspomnieć, że obrońca tytułu Nikita Kriukov odpadł w swoim ćwierćfinale. Dario Cologna zaliczył upadek w swoim ćwierćfinale, potem nadrobił stracony dystans, przesuwał się na czoło i znów się nieszczęśliwie potknął i tym samym odpadł z dalszej rywalizacji.

W półfinale poważny upadek zaliczył Anton Gafarov po drobnym starciu na zjeździe z Eirikiem Brandsdalem. W kolejnym półfinale odpadł Petter Northug, który na podbiegu starał się nadrobić swoje straty, ale ostatecznie skończyło się to na 4. miejscu i do tego ze sporą strasą.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 6

Xander

Opublikowano: 2014-02-11 11:50:12

Jestem załamany występem Polaków w sprincie. Ogromny pech Staręgi i Jaśkowiec i do tego beznadziejny bieg Gazurka i Szymańczak którzy twierdzą że sprint to ich koronny dystans.

qwert

Opublikowano: 2014-02-11 11:52:44

Szkoda tych wywrotek, ale upadek w indywidualnym biegu nie jest pechem, a błędem. Eh to po emocjach polskich... :|

Xander

Opublikowano: 2014-02-11 12:00:58

Czyli IO dla Macieja się już kończą bo na innych dystansach nie ma szans a w sprincie drużynowym nie ma partnera by osiągnąć dobry wynik. Szkoda że zaliczy tak fatalny wynik na IO. A o Gazurku, Antolcu i Kliszu to nawet gadać mi się nie chce. Są w słabiutkiej formie i na IO pojechali na wycieczkę.

Rychu GKM

Opublikowano: 2014-02-11 12:26:02

No bez przesady , z Kreczmerem mają szansę na finał , pamiętajmy , że nie będzie rezerwowych sztafet

Raku

Opublikowano: 2014-02-11 12:31:30

Z formą sprinterską Kreczmera z zeszłego sezonu to by się mogło sporo wydarzyć, ale niestety o rok za późno Staręga wystrzelił, a Kreczmer o rok za wcześnie zatracił formę sprinterską. Teraz już nie jest tak dobrze, ale w łączonym się nieźle zaprezentował, więc też uważam, że finał powinien być.

jerzyk

Opublikowano: 2014-02-11 13:12:43

Co do TEAM Sprintów to wystarczy spojrzeć na wyniki próby przedolimpijskiej gdzie sprinterzy nie wytrzymali tempa biegu.. Trasa jest bardzo trudna i dlatego nie oceniał bym tak szybko formy Kreczmera

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl