Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Justyna Kowalczyk mistrzynią olimpijską! Kalla ograła Norweżki!

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-13

Justyna Kowalczyk została dziś mistrzynią olimpijską na 10 kilometrów stylem klasycznym w Soczi! Sensacyjną srebrną medalistką została Charlotte Kalla, która ograła faworyzowane Norweżki. Trzecią lokatę zajęła Therese Johaug, która minimalnie ograła Aino-Kaisę Saarinen.

 

Polka prowadziła od początku dystansu do końca i systematycznie powiększała swoją przewagę nad rywalkami. Justyna Kowalczyk wywalczyła tym samym swój drugi złoty medal olimpijski! W końcówce zdołała przyspieszyć tylko Charlotte Kalla (+18.4). Szwedka urwała nieco czasu i dzięki temu aż o dziesięć sekund pokonała trzecią Therese Johaug (+28.3). Zaledwie o dwie sekundy podium przegrała Aino-Kaisa Saarinen. W drugiej części dystansu osłabła faworyzowana Marit Bjoergen. Norweżka straciła do Kowalczyk aż 33 sekundy i zajęła dopiero piąte miejsce. Świetny start odnotowały szósta Stefanie Boehler i siódma reprezentanta gospodarzy Natalia Żukowa. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Niskanen, Weng i Lahteenmaki.

 

Dobrze spisała się Kornelia Kubińska (+2:25.7), która tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Polaka startowała już po rozstawionych zawodniczkach i zanotowała zdecydowanie najlepszy wynik w tym sezonie - zajęła 26. miejsce. Gorzej spisała się Paulina Maciuszek (+3:08.0), który zanotowała 39. czas dzisiejszej rywalizacji. Agnieszka Szymańczak i Sylwia Jaśkowiec dziś nie startowały.

 

WYNIKI

 

KR Fot:glosludu.cz

Komentarze - 4

fan

Opublikowano: 2014-02-13 12:27:53

Brawo Justyna! To jest fenomen wygrać ze złamaną nogą :D No i Astmatyczka na swoim miejscu :)

piotrekzynel

Opublikowano: 2014-02-13 13:40:15

Z tego co wiem pęknięta kość stopy to nie złamana noga .... Ale Brawo Justyna ! ! !

AlBundy

Opublikowano: 2014-02-13 18:37:32

Coś na temat triumfu Kowalczyk. http://sporteuro.pl/sport/publicystyka/8176-wola-walki-potrafi-u%C5%9Bmierzy%C4%87-b%C3%B3l.html

lawski

Opublikowano: 2014-02-14 18:06:32

Artykulik z 2010 r., w tym wyniki Justyny z Mistrzostw Polski Młodzików z 1998 r. Ustrzyki Dolne – Wołosate. To a propos wypowiedzi St. Mrowcy sprzed kilkudziesięciu godzin (“W 1998 r. kariera ówczesnej 15-latki wisiała na włosku. - Jeśli nie zdobędę mistrzostwa Polski młodziczek, zrywam ze sportem. Zostanę lekarką - zapowiadała swojemu pierwszemu trenerowi, Stanisławowi Mrowcy, przed zawodami w Ustrzykach Dolnych. - Na szczęście Justynka wygrała, i to w cuglach - wspomina odkrywca jej talentu. - Powiedziała mi tylko: "Teraz muszę dotrzymać słowa i poświęcę się biegom"). http://www.ustrzyki-dolne.pl/web/strona-312-Zapowiedzi%2C+komunikaty%2C+wyniki+Justyna+Kowalczyk+swoje+pierwsze+zawody+narciarskie+wygrala+w+Ustrzykach+Dolnych+.html Pozdrawiam Krzysiek

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl