Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Złoto dla Szwecji w sztafecie kobiet, siódme miejsce Polek, Norweżki bez medalu

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-15

Reprezentantki Szwecji zdobyły złoty medal w sztafecie 4x5 km podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi. Srebro przypadło rewelacyjnym Finkom, a brąz Niemkom. Polska zajęła siódme miejsce. Główną sensacją biegu okazało się dopiero 5. miejsce Norweżek.

 

Walka o złoty medal odbyła się na finiszowych metrach. Będąca na czwartej zmianie Charlotte Kalla odrobiła straty poniesione na trzeciej zmianie przez Annę Haag do prowadzących Niemek i Finek i ograła Kristę Lahteenmaki oraz Denise Herrmann na ostatniej prostej. Świetnie na ostatnich metrach zaatakowała Krista, która wyprzedziła Denise i tym samym zapewniła swojej drużynie srebrny medal olimpijski.

 

Zaskoczeniem jest dopiero piąte miejsce Norwegii. Murowane faworytki do złota już od pierwszej zmiany nie przypominały sztafety, która dominowała na wielkich imprezach. Biegnąca na ostatniej zmianie Marit Bjoergen nie zdołała zbyt wiele nadrobić i dała się wyprzedzić przez Coraline Hugue, która dała Francji czwartą pozycję.

 

Polki uplasowały się na siódmym miejscu. Justyna Kowalczyk odrobiła część strat poniesionych przez Kornelię Kubińską. Na trzeciej zmianie czwartą pozycję utrzymała Sylwia Jaśkowiec, która biegła wraz z Astrid Uhrenholdt Jacobsen oraz Anouk Faivre Picon, a Paulina Maciuszek uległa na ostatniej zmianie Julii Tchekalievej z Rosji i doprowadziła Polskę do mety na siódmym miejscu.

 

WYNIKI

 

Arkadiusz Zbróg

Komentarze - 1

Wojtek680

Opublikowano: 2014-02-15 14:10:28

Wynik przyzwoity, ale i tak Maciuszek powinna się zaprezentować lepiej, do takiej Hugue straciła 50s.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl