Alpen Cup w Campra: Sara Pellegrini i Andy Kuehne najlepsi po trzech dniach rywalizacji

2014-02-16

Część Polskiej kadry młodzieżowej rywalizowała w ten weekend w Szwajcarskim Campra w zawodach cyklu Alpen Cup. Na zakończenie trzydniowych zmagań rozegrano biegi pościgowe stylem klasycznym. Kobiety miały do pokonania 10km, a mężczyźni 15km.

Wśród kobiet zwyciężyła Włoszka Sara Pellegrini, która nieco powiększyła 5sek przewagę z jaką przystępowała do dzisiejszych zmagań nad Sarą Ringwald z Niemiec. Obie zawodniczki uzyskały również odpowiednio pierwszy i drugi czas dnia. Podium uzupełniła startująca z 5 pozycji Włoszka Lucia Scardoni (trzeci czas dnia). Na miejsce czwarte spadła inna Włoszka Francesca Baudin, która nie obroniła miejsca na podium.

Emilia Romanowicz, która uzyskała 15 czas dnia została sklasyfikowana na miejscu 16, Magdalena Kozielska natomiast nie ukończyła dzisiejszego biegu.

Wśród mężczyzn wygrał Niemiec Andy Kuehne przed swoim rodakiem Philippem Marschallem i Francuzem Bastienem Poirrierem. Startowali oni odpowiednio z pozycji 3., 4. oraz 6. i uzskali 4., 5. i 3. czas dnia. Najszybciej dystans 15km pokonał, startujący z 9. pozycji Niemiec Florian Notz. Ostatecznie dało mu to 6 miejsce. Lider po dwóch etapach (zwycięzca wczorajszego biegu łyżwą) Francuz Clement Parisse po dzisiejszym biegu (15 czas) spadł na 5 miejsce.

Konrad Motor, który do zmagań przystępował z 32. pozycji, zanotował 46. czas dnia i spadł na miejsce 42.