OPA w Rogli: Jedne z ostatnich startów Polaków w tym sezonie za granicą

2014-03-13

Z poślizgiem prezentujemy wyniki startów naszych reprezentantów w Alpen Cup, który miał miejsce w słoweńskiej Rogli. W pierwszym dniu zmagań rywalizowano w sprintach rozgrywanych techniką klasyczną, a w drugim w biegach ze startu wspólnego techniką łyżwową.

Jeśli chodzi o nasze juniorki w sprincie, to jedyną Polką, która startowała była Dominika Bielecka, która zajęła 16. miejsce. W tym biegu zwyciężyła Anne Winkler przed Nadine Faehndrich oraz Kathariną Hennig.

W rywalizacji juniorów Wojtek Suchwałko zajął 24. miejsce. Zwyciężył Lucas Chanavat przed Jasonem Rueeschem oraz Richardem Jouve.

W rywalizacji seniorek Magdalena Kozielska uplasowała się na 27. miejscu, a zwyciężyła Elisabeth Schicho przed Lucią Anger oraz Laurę Gimmler.

W zmaganiach seniorów Konrad Motor uplasował się na 18. miejscu. Jan Antolec zajął 28. pozycję, Paweł Klisz 38., Daniel Iwanowski 42., Bogusław Gracz 44., a Marcin Rzeszótko 45.

Drugi dzień obfitował w rywalizację w biegach ze startu wspólnego na dystansach. Seniorki biegły na 15km, a juniorki na 10km techniką dowolną. W zmaganiach juniorek Dominika Bielecka zajęła 13. miejsce. Zwyciężyła Lea Einfalt przed Kathariną Hennig oraz Sofie Krehl.

W biegu seniorek Magdalena Kozielska zajęła 23. miejsce. Zwyciężyła Aurelie Dabudyk przed Sarą Pellegrini oraz Francescą Baudin.

Juniorzy również biegli ze startu wspólnego, tylko na dystansie 15km stylem dowolnym. Wojciech Suchwałko zajął 24. miejsce. Zwyciężył Richard Jouve przed Lucasem Chanavatem oraz Louisem Schwartzem.

Seniorzy biegli na dystansie 30 kilometrów. Jan Antolec ukończył zmagania na 28. miejscu, Bogusław Gracz na 29., Paweł Klisz na 32., Daniel Iwanowski na 39., a Marcin Rzeszótko na 40.