Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug z Kryształową Kulą

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-03-16

Therese Johaug wygrała dzisiejszy bieg pościgowy na 10 km stylem dowolnym finału Pucharu Świata rozgrywanego w szwedzkim Falun czym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jest to pierwszy triumf w klasyfikacji końcowej Norweżki. Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a na trzeciej pozycji dzisiejszy bieg zakończyła Heidi Weng wyprzedzając na ostatnich metrach Kerttu Niskanen. Kolejna miejsca zajęły Charlotte Kalla i Ingvild Oestberg.

 

Therese Johaug startowała z 15 sek przewagi nad swoją jedyna rywalką do zwycięstwa w klasyfikacji końcowej Marit Bjoergen. Marit bardzo mocno rozpoczęła bieg i po 2,5 km zredukowała stratę do 10,9 lecz moc była dziś po stronie Johaug. Na 4 pomiarze czasu zlokalizowanym w połowie dystansu starta Bjoergen wynosiła z powrotem 15 sek i rosła. Therese zwyciężyła z 29 sek przewagi nad Marit i 1min 52sek nad trzecią Heidi Weng.

Na 27 pozycji bieg ukończyła jedyna Polka startująca w cyklu finału Pucharu Świata Sylwia Jaśkowiec.
Czas netto Sylwii - 25min 19,6sek - był 14 rezultatem w dniu dzisiejszym.

 

WYNIKI

 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za wspomnianymi wcześniej Therse Johaug - 1545 puków i Marit Bjoergen -1498 pkt na podium stanęła jeszcze Astrid Jacobsen z dorobkiem 974 oczek. Miejsce czwarte zajęła Heidi Heng gromadząc 951 punktów, piąta była Karttu Niskanen 883 punkty, a na szóstej pozycji sklasyfikowana została zdobywczyni małej Kryształowej Kuli w sprincie Kikkan Randall z dorobkiem 841 punktów.

 

Justyna Kowalczyk zgromadziła w sumie 618 punktów co dało jej 12 pozycję. Na 40 lokacie sezon zakończyła Sylwia Jaśkowiec gromadząc 152 punkty. Paulina Maciuszek zajęła 61 miejsce z dorobkiem 77 oczek. Kornelia Kubińska wywalczyła 6 punktów i została sklasyfikowana na 107 miejscu. Agnieszka Szymańczak zajęła 112 pozycję z 3 punktami, a z 1 punktem sezon zakończyła na 115 pozycji Ewelina Marcisz.

 

KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA

 

Komentarze - 1

KIKO

Opublikowano: 2014-03-17 16:31:19

Gratulacje dla Sylwi za udany sezon. Mam nadzieję że ten trener z nimi zostanie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl