Martin Johnsrud Sundby wygrywa finał Pucharu Świata

2014-03-16

Dzisiejszy bieg pościgowy na 15 km stylem dowolnym w szwedzkim Falun był ostatnim w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. Wcześniej Kryształową Kulę zapewnił sobie Martin Johnsrud Sundby, a dzisiejszym zwycięstwem przypieczętował tegoroczną dominację na trasach. Drugi ze stratą 4,9sek był Kanadyjczyk Alex Harvey, a miejsce trzecie dla Alexandra Legkova + 11sek.

Do dzisiejszego biegu Alex Harvey przystępował z 26 sekundową przewagą nad Martinem Sundby i Alexandrem Legkovem. Współpraca Norwega z Rosjaninem doprowadziła do doścignięcia Harvey'a na szóstym kilometrze. Z tej trójki najszybszy w końcówce biegu okazał się wspomniany Martin Johnsrud Sundby. Czwarte miejsce zajął biegnący samotnie całą trasę Szwed Daniel Richardsson tracąc 1min 10,9sek do pierwszego miejsca. Piąte miejsce zajął wygrywając finisz z grupy Rosjanin Maxim Vylegzhanin, szóstą lokatę zajął kolejny reprezentant Szwecji Markus Hellner.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Martin Johnsrud Sundby zdobywając 1534 punkty. Ponad 500 oczek mniej, a dokładnie 980 zgromadził drugi Alexander Legkov. Dzięki dobrej postawie w cyklu zakończenia Pucharu Świata na trzecie miejsce z dorobkiem 766 punktów awansował Alex Harvey spychając z podium Chrisa Andre Jespersena. Piąte miejsce dla Calle Halfvarssona natomiast miejsce szóste zajął Daniel Richardsson.

Dwóch reprezentantów Polski zdobywało punkty w tegorocznym Pucharze Świata. Maciej Staręga zgromadził ich 103 zajmując 59 miejsce w rankingu. Maciej Kreczmer zdobył 3 punkty i został sklasyfikowany na 160 miejscu.