Mistrzostwa Norwegii: Marit Bjoergen i Martin Johnsrud Sundby ze złotymi medalami

2014-04-02

Za nami również mistrzostwa Norwegii w biegach narciarskich, które miały miejsce w Gaalaa. W biegach długodystansowych triumfowali Marit Bjoergen i Martin Johnsrud Sundby.

W biegu ze startu wspólnego kobiet na dystansie 30 kilometrów techniką dowolną zwyciężyła Marit Bjoergen. Drugie miejsce zajęła Therese Johaug +1,9., a trzecie Kristin Stoermer Steira +2:39,2. W czołowej szóstce również znalazły się: czwarta Maiken Caspersen Falla +3:36,9., piąta Silje Oeyre Slind +3:38,0. oraz szósta Heidi Weng +3:38,2.

W biegu ze startu wspólnego mężczyzn na dystansie 50 kilometrów, również krokiem dowolnym, zwyciężył Martin Johnsrud Sundby. Drugie miejsce zajął Daniel Myrmael Helgestad +2,0., a trzecie lubiący długie biegi Simen Andreas Sveen +2,1. W czołowej szóstce również finiszowali: czwarty Mathias Rundgreen +1:51,0., piąty doskonale znany Brytyjczyk Andrew Musgrave +2:25,2. oraz szósty Torgeir Skare Thygesen +2:31,0. Dopiero 8. przybył do mety Eldar Roenning +3:15,0., a 9. miejsce zajął Petter Northug +3:15,7.