FIS w Olos: Makarainen triumfuje w stylu dowolnym, Jaśkowiec szósta! [AKTUALIZACJA]

2014-11-16

Trzeci dzień zmagań w fińskim Olos (Muonio) to rywalizacja stylem dowolnym. W biegu na 10 km triumfowała biathlonistka Kaisa Makarainen. Natomiast w biegu na 15 km mężczyzn wygrał Alexey Chervotkin.

Biathlonistka Kaisa Makarainen okazała się najlepsza w Olos w biegu na 10 km stylem dowolnym pań. Drugie miejsce zajęła zawodniczka również specjalizująca się w biathlonie – Mari Laukkanen (+14.8), a na trzecim stopniu podium zawody zakończyła Rosjanka Daria Storozhilova (+29.5). W czołówce również znalazły się: 4. Alevtina Tanygina (+34.0), 5. Olga Mikhailova (+48.4), a na 6. nasza reprezentantka Sylwia Jaśkowiec (+52.2). Nie wystartowała Justyna Kowalczyk oraz widniejące wcześniej na liście startowej Krista Parmakoski, Riitta - Liisa Ropononen, Kerttu Niskanen czy Anne Kylloenen.

W biegu juniorek (U-20) najlepszą okazała się podobnie jak wczoraj Emma Ribom ze Szwecji. Na drugim stopniu podium znalazła się Nataliya Smirnova (+12.9), a na trzecim Inga Kiseleva (+14.1). W czołówce również znalazły się: 4. Yukari Tanaka (+18.3), 5. Ekaterina Smirnova (+20.5) oraz 6. Hanna Vikman (+28.4).

W biegu na 15 km stylem dowolnym mężczyzn triumfował Alexey Chervotkin. Na drugiej pozycji zameldował się Matti Haikkinen (+5.2), a trzeci był Snorri Einarsson z Norwegii (+23.7). Tuż za podium znaleźli się: 4. Nikolay Chebotko (+41.3), 5. i tu spora niespodzianka zawodnik z Armenii Sergey Mikayelyan (+42.6) oraz 6. Alexey Połtoranin (+43.4). Maciej Kreczmer zajął 15. miejsce (+1.13.9).

W biegu juniorów (U-20) na tym samy dystansie zwyciężył Oleg Chestikov z Rosji. Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca Ivan Polosin (+22.7), a na najniższym stopniu podium zawody zakończył Daniil Pryanichnikov (+36.9). Dobre 4. miejsce zajął Litwin Stepan Terentjev (+41.5), 5. był  Andrey Ustyukhov (+49.4), a 6. pozycji zawody ukończył Markus Vuorela (+1.02.9).