Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zawody FIS w Bruksvallarnie wygrywa Charlotte Kalla, z Polek najlepsza Ewelina Marcisz

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-11-21

Pierwszy dzień zawodów FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie to biegi stylem klasycznym. Panie rywalizowały na nietypowym dystansie 6 kilometrów. Bieg wygrała z dużą przewagą reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla.

 

Kalla, której czas to 16:04,4 pokonała o 37 sekund druga na mecie Sofię Henriksson i o 50,4 trzecią zawodniczkę dzisiejszej rywalizacji Annę Haag (wszystkie Szwecja).

Charlotte Kalla powiedział po biegu serwisowi exspressen.se - W pełni kontrolowałam bieg, wiedziałam jak biegną moje rywalki. Przyznaję że  trochę się obawiałam dzisiejszych zawodów, byłam ciekawa w jakiej jestem dyspozycji, jednak okazuje się , że wszystko jest w porządku.

Bieg ukończyło 79 kobiet reprezentujących Szwecję, Norwegię, Francję, Szwajcarię i oczywiście Polskę.

 

Bardzo dobrze rozpoczęła sezon w oficjalnych zawodach FIS nasza reprezentantka Ewelina Marcisz, która zajęła 12 miejsce, tracąc do Kalli 1:15,5 minuty. Przed naszą zawodniczką zostały jeszcze sklasyfikowane tak znane nazwiska z Pucharu Świata jak Emma Wiken (4 m-ce), Seraina Boner (SUI-6) czy Szwedka Magdalena Pajala (9). O dobrym biegu Eweliny świadczy min. starta jaka zanotowała do podium, od trzeciego miejsca dzieli ją tylko (lub aż) 25 sekund.

Trener Wiesław Cempa, który jest trenerem Eweliny w kadrze młodzieżowej nie był zaskoczony wynikiem swojej podopiecznej - na treningach wyglądała bardzo dobrze, jestem przekonany, że stać ją na wiecej - zapytany o polską rywalizację o prawo startu w Pucharze Świata dodał - tłumacze zawodnikom, że maja walczyc z wszystkimi rywalami, jeżeli są dobrze przygotowani to w PŚ z pewnością wystartują.

 

foto:Ewelina Marcisz  z ub. Pucharu Świata z Jakuszyc

 

Kolejna z naszych kadrowiczek Kornelia Kubińska została sklasyfikowana na 22 miejscu (strata 1:33,4 min), miejsce 29 to Paulina Maciuszek, która straciła do Kalli 1:50,6 minuty. Zawody na swoim terenie zdominowały zawodniczki gospodarzy Szwedki, w pierwszej 30-tce rywalizaji oddały tylko 4 miejsca - naszym zawodniczkom i wspomnianej wyżej szwajcarce Boner.

Warto zauważyć, że ze względu na dużą liczbę startujących (szczególnie mężczyzn) start interwałowy przeprowadzano co 20 sekund.

 

WYNIKI

 

/KaCe/

 

Komentarze - 2

kibic

Opublikowano: 2014-11-21 16:07:26

Nasze Panie fajnie zaczęły sezon , gratulacje !!!

Xander

Opublikowano: 2014-11-21 17:02:26

Wynik Eweliny to bardzo miłe zaskoczenie. Mam nadzieję że dostanie szansę wystartowania w Pucharze świata. Paulina i Kornelia natomiast zaprezentowały się bardzo słabo. Jak tak mają startować w Pucharze świata to niech lepiej nie jadą. Konkurencja w tych zawodach nie jest jakoś bardzo wymagająca bo startują prawie same Szwedki więc takie miejsce jakie zajęły są beznadziejne. Coś chyba Krężelok nie najlepiej przygotował swoje kadry do sezonu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl