Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klasyczną 10-tkę w Bruksvallarnie (FIS) wygrywa Johan Olsson, Sebastian Gazurek 29 [AKTUALIZACJA]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-11-21

Bieg na 10 km mężczyzn stylem techniką klasyczną (FIS Briksvallarna) zakończył sie zwycięstwem Johana Olssona. Tylko cztery dziesiąte sekundy straty zanotował drugi na mecie Calle Halfvarsson, trzeci stopień podium to kolejny zawodnik Trzech koron Lars Nelson.

 

W ostatnich zawodach FIS w biegach narciarskich, przed inauguracją Pucharu Świata na starcie  stanęła piatka naszych zawodników, dla których bieg klasykiem i pozostałe dwa dni rywalizacji w Szwecji są "eliminacją" do startu w Ruka.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się specjalista od klasyka Sebastian Gazurek (na zdjęciu poniżej z ub. sezonu). Sebuś ze stratą do Olssona wynoszącą 1:48 został sklasyfikowany na 29 miejscu. Konrad Motor zawodnik kadry młodzieżowej Wiesława Cempy, stracił do Gazurka kolejne 10 sekund co dało mu lokatę trzydziestą piatą.

Maciej Staręga nie ukończył biegu.

Jan Antolec i Paweł Klisz zajęli miejsca odpowiednio 41 i 56.

 

W pierwszej 30-tce stawki zdominowanej całkowicie przez Szwedów, oprócz naszego zawodnika zmieścili się jeszcze dwaj reprezentanci Czech - Jan Srail (19) i Miroslav Rypl (24), czyli pojedynek z naszymi południowymi sąsiadami dzisiaj przegraliśmy.

 

Janusz Krężelok trener kadry A-mix w krókiej rozmowie po zawodach - Właśnie wyjeżdżamy z zawodów na obiad, nawet nie miałem czasu porozmawiać z zawodnikami - Na pytanie o Macka Staregę - Maciek nie miał dzisiaj swojego dnia, biegł na poziomie Gazurka jednak nie ukończył  - dodał.

 

 

Po obiedzie udało się nam ponownie porozmawiać z trenerem Krężelokiem. Trener był ogólnie zadowolony ze startu swoich podopiecznych,  grupa ma za sobą tylko jeden sprawdzian, dlatego te zawody traktował jako dobre przetarcie przed zaczynającym się za tydzień sezonem Pucharu Świata.

- Trasa była dość ciężka, szczególnie na podbiegach, gdzie słabsi technicznie zawodnicy mieli sporo problemów, sztuczny śnieg, z którego są usypane trasy jest bardzo sypki, przypomina konsystencją cukier - panowie pobiegli równo, różnice pomiędzy nimi są niewielkie,przed nami dwa kolejne starty, jutro pauzuje Maciek Staręga dla którego priorytetem są sprinty, co do niedzielnego startu dziewczyn decyzję podejmiemy jutro - dodał trener Krężelok.

Przy okazji trener rozwiał nasze wyobrażenia dotyczace skandynawskiej zimy, większośc tras, na których trenowali, startują i będą startować jest sztucznie nasnieżana. - Naturalnego śniegu jest może 5 centymetrów, naszczęście mrozy pozwalają naśnieżać trasy sztucznie. Dobrze z miejscem przygotowań trafiła kadra młodzieżowa Wieśka Cempy jako jedna z niewielu ekip miał długą , ponad 10 kilometrową trasę naturalną, jednak oni przebywali w górach.

Trener zapytany o plany startu w krajowych zawodach stwierdził, że na pewno wystartują w planowanych na połowę grudnia Mistrzostwach Polski na Kubalonce. - Oczywiście, jeżeli bedzie śnieg, jeżeli nie będzie wystartujemy w zawodach FIS, albo w Slavic Cup-ie w Szczyrbskim Plesie lub w OPA Cup-ie w St.Urlich.

WYNIKI

 

Jutro w Bruksvallarnie biegi dystansowe stylem dowolnym.

Sklasyfikowano 185 zawodników.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl