Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Fredrik Lindstrom wygrywa bieg na 15 km dowolnym w Bruksvallarnie, Paweł Klisz 23-ty [AKTUALIZACJA]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-11-22

Drugi dzień zawodów FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie to bieg na 15 kilomterów stylem dowolnym. Zwycięstwo biegaczom narciarskim odebrał biathlonista Friedrik Lindstrom, który zwycięzył w czasie 33:58,04 minuty.

 

Kolejne pięć miejsc to także zawodnicy gospodarzy. W kolejności Calle Halfarsson, Daniel Richardsson, Martin Johansson, wczorajszy zwycięzca Johan Olsson oraz Anders Svanebo. Różnica pomiędzy zwycięzcą a drugim na mecie Halfvarssonem wyniosła sześć dziesiątych sekundy.

Warto dodać, że dzisiajszy zwycięzca Lindstrom biegł na samym poczatku rywalizacji z numerem 3!

Dziewiąte miejsce wywalczył dzisiaj zawodnik naszych południowych sąsiadów Czech Petr Novak.

 

Najlepiej ze startujących dzisiaj naszych kadrowiczów zaprezentował się Paweł Klisz (foto: PŚ w Jakuszycach 2014). Zawodnik Klimczoka Bystra zajął 23 miejsce tracąc do lidera 1:56,8 minuty. W pierwszej trzydziestce zmieścił się jeszcze Jan Antolec (+2:08,7 min) miejsce 29-te. Sebastian Gazurek (+2:11,0)  został sklasyfikowano na pozycji numer 31, a Konrad Motor (+ 2:22,9 min) ukończył rywalizację na miejscu 39-tym.

Maciej Staręga odpoczywał dzisiaj przed jutrzejszymi sprintami.

 

W rozmowie z naszym portalem Paweł Klisz stwierdził, że jest zadowolony ze swojego biegu, chociaż czuje, że brakuje mu świeżości. Ten fakt nie dziwi, wczoraj wspominał o tym trener Janusz Krężelok. Pawła, który jest zadowolnony z dzisiajszego występu udało nam się zaskoczyć. Okazało się, że dzisiejszy wynik jest jego drugim najlepszym startem w historii jeżeli chodzi o FIS-punkty, pierwszym był wynik z Uniwersjady w 2013 roku. Paweł Klisz wie, że tak dobrego wyniku na początku sezonu jeszcze nie miał, ale podchodzi do tego z dużym dystansem. Przecież sezon dopiero startuje.

Trzymamy kciuki za dalsze występy Pawła i reszty zespołu Kadry A Janusza Krężeloka.

klisz

 

Patrząc na transmisje telewizyjną widac wyraźniem, że sniegiem w Szwecji także nie jest za dobrze, ale nawet te kilka centymetrów naturalnego bierzemy w ciemno.

WYNIKI BIEGU

Jutro ostatni dzień wyścigów w Bruksvallarnie, sprinty stylem klasycznym.

 

/KaCe/

Komentarze - 3

Xander

Opublikowano: 2014-11-22 14:49:30

Paweł całkiem niezły start ale pozostali dość słabo. Nie widać większego progresu w ich formie od zeszłego sezonu. Jestem bardzo ciekaw kto dołączy do Staręgi i Kreczmera na PŚ. Ja wziąłbym Motora i Klisza.

Tomas

Opublikowano: 2014-11-22 20:50:03

Pobozne Zyczenie Jedzie Starega gazurek Antolec i tak bedzie zawsze czy nie wiesz o tym

Polok

Opublikowano: 2014-11-23 15:17:27

BRAWO KLICHU!!! OBY TAK DALEJ!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl