Sprinty klasykiem w Bruksvallarnie - Maciej Staręga DRUGI W FINALE [WYNIKI]

2014-11-23

Ostatni dzień zawodów w biegach narciarskich w szwedzkiej Bruksvallarnie to sprinty stylem klasycznym.

Z polskich kadrowiczów awansowali do ćwierćfinałów Kornelia Kubińska, Maciej Staręga i Sebastian Gazurek.

Wielkie brawa dla Macieja Staręgi. Zawodnik kadry A Janusza Krężeloka w sprintach stylem klasycznym uległ w finale tylko zawodnikowi gospodarzy Calle Halfvarssonovi. Trzecia lokata dla Teodora Petersona (obaj Szwecja). Trójka medalistów zmieściła się w 63 setnych sekundy, a przypomnijmy że Peterson to srebrny medalista sprintu z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, rywali Maciek miał mocnych! Czekamy na inaugurację Pucharu Świata w Ruka. Sebastian Gazurek został sklasyfikowany na 16 miejscu w finale.

Finał pań to trzecie zwycięstwo w Bruksvallarnie Charlotte Kalli, któa pozbawiła w finale rywalki złudzeń, wygrywając z przewagą ponad dwóch sekund nad Idą Ingemarsdotter i Hanną Falk. Kornelia Kubińska zajęła 20 miejsce.

WSZYSTKIE WYNIKI Z BRUKSVALLARNY TUTAJ

PÓŁFINAŁ

Pewny bieg Maćka Staręgi, patrząc na przebieg rywalizacji cały czas miał wszystko pod kontrolą. Widać także , że serwismeni bardzo dobrze przygotowali mu narty, Maciek sporo nadrabiał na zjazdach nad rywalami. Czekamy na FINAŁ.

ĆWIERĆFINAŁY

Maciej Staręga pewnie wygrywa swój bieg ćwierćfinałowy i spokojnie awansuje do półfinału. Sebastian Gazurek zajmuje trzecie miejsce i niestety nie awansuje dalej. Wprawdzie czas Maćka jest jak na razie jednym ze słabszych, biorąc pod uwagę czasy zwycięzców poszczególnych biegów, ale Maciek przed metą wyraźnie zwolnił oszczędzając siły na półfinał. Bedzie dobrze!!

Kornelia Kubińska w swoim biegu ćwierćfinAłowym zajęła czwarte miejsce i nie awansowała do dalszych biegów. Bieg wygrała Ida Ingemarsdotter przed Magdaleną Pajala, o kolejności na mecie w tym przypadku decydował fotofinisz. Czas zwyciężczyni to 4:07,80, czas Polki 4:20,19 minuty. To mógł być najszybszy bieg, Kola ma jeszcze szanse na awans jako LL. Niestety szans Koli na awans jako LL pozbawiły zawodniczki z 3 biegu ćwierćfinałowego.

TRANSMISJA Z BRUKSVALLARNY TUTAJ

KWALIFIKACJE

Kornelia Kubińska w kwalifikacjach sprintu zajęła 22 miejsce. Wygrałą szwedka Magdalena Pajala, przed Eveliną Settlin i Charlotte Kallą. Nasza zawodniczka wystartuje w pierwszym biegu ćwierćfinałowym min. z Pajalą i Idą Ingemarsdotter. W pierwszej trzydziestce zawodniczek, które awansowały do ćwierćfinałów jest jeszcze jedna zawodniczka spoza Szwecji Norweżka Laila Kveli.

Ewelina Marcisz i Paulina Maciuszek dzisiaj nie startowały.

W kwalifikacjach sprintu mężczyzn swoją obecność zaznaczył Maciej Staręga. Maciek dystans 1400 metrów pobiegł w czasie 3:35,95 minuty, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. Wygrał Johan Edin (SWE). W biegu eliminacyjnym startowali wszyscy nasi kadrowicze, jednak tylko Sebastianowi Gazurkowi udało się awansować dalej z 22 czasem.

Obaj nasi zawodnicy zmierzą się w jednym ćwierćfinale (nr.4). 88 setnych sekundy zabrakło do awansu Janowi Antolcowi ( 31 miejsce), Paweł Klisz i Konrad Motor zajęli miejsca 35 i 36.