Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sprinty w Lillehamer, wygrywa Marit Bjoergen, Ewelina Marcisz z punktami Pucharu Świata [AKTUALIZACJA]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-05

Pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Lillehammer to sensacyjny awans do ćwierćfinałów Eweliny Marcisz. Dominacja Norweżek. Reszta naszych pań niestety odpada z dalszych biegów.

 

Finał sprintu wygrywa Marit Bjoergen.

 

W finale Norweżki tylko potwierdziły swoją dominację. Jako pierwsza linę mety przekroczyła Marit Bjoergen. Miejsce drugie zajęła Celine Brun-Lie, minimalnie wyprzedzając Heidi Weng. Miejsca na podium zabrakło dla Maiken Caspersen Falli. Piątą pozycję zajęła Słowenka Katja Visnar, a jako ostatnia rywalizację w finale zakończyła Denise Herrmann z Niemiec.

 

Ostatecznie Ewelina Marcisz została sklasyfikowana na 29 miejscu

WYNIKI

 

ĆWIERĆFINAŁY

Ewelina Marcisz, która startowała w trzecim ćwierćfinale niestety nie awansowała dalej. Zawodniczka w historii swoich startów w Pucharze Świata w sprintach startowała po raz jedenasty, jednak awans do ćwierćfinałów udał się jej tylko dzisiaj. Początek w wykonaniu Eweliny był mocny, jednak w połowie dystansu zaczęła tracić do zdecydowanie prowadzącej bieg Heidi Weng. Szóste miejsce i pierwsze punkty Pucharu Świata w sprintach - brawo EWKA!

 

Z kolejnych ćwierćfinałow awansują:

HEAT 1 - Marit Bjoergen, Katja Visnar

HEAT 2 - Mari Eide, Celine Brun-Lie

HEAT 3 - Heidi Weng, Denise Herrmann

HEAT 4 - Ingvild Flugstad Oestberg, Ida Ingemarsdotter

HEAT 5 - Maiken Caspersen Falla, Ragnhild Haga

Jako LL awansują Hanna Falk i Hanna Kolb

 

KWALIFIKACJE

Nie tak miało być, liczyliśmy na awans do ćwierćfinałów Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec, która zdecydowanie lepiej czuje się w stylu dowolnym. Panie zajęły pozycje 37 i 38, tracąc do zwyciężczyni Marit Bjoergen ponad 11 sekund.

 

Mamy w zamian prawdziwą sensację, najmłodsza z startujących dzisiaj Polek, Ewelina Marcisz swoim awansem do ćwierćfinałów zdobyła dzisiaj po raz drugi w karierze punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

 

Trzymamy kciuki za dalsze biegi Ewki w dniu dzisiejszym.

 

Nasze pozostałe panie niestety daleko, Kornelia Kubińska kończy na miejscu 85, Paulina Maciuszek na 90 pozycji.

 

Kwlifikacje zdominowały absolutnie Norweżki, które zajęły pierwszych pięć miejsc, wygrała Bjoergen, przed Oestberg, Fallą, Brun-Lie i Weng.

 

Dość szybko poznaliśmy przyczynę niepowodzenia Justyny Kowalczyk, okazało się, że tuż przed startem miała "awarię" sprzętu. Sama zawodniczka na swoim profilu napisała, że 10min przed startem odpadła jej pięta w bucie.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Ewelinę zobaczymy w trzecim biegu ćwierćfinałowym. Jej rywalkami będą Norweżka Heidi Weng (5 czas kwalifikacji), Niemka Denise Herrmann (6), Rosjanka Anastasia Dotsenko (15), reprezentantka Stanów Zjednoczonych Sadie Bjornsen (16) oraz Silje Oeyre Slind z Norwegii.

 

Pierwszy bieg ćwierćfinałowy o godzinie 13:30

 

/KaCe/

Komentarze - 3

zur555

Opublikowano: 2014-12-05 13:06:32

Sensacją bym tego nie nazwał, ale miłą niespodzianką. Ja pamiętam czasy gdy mówiono ze Ewelina ma talent na zajmowanie miejsc w top 10. Teraz po chorobie powraca i wygląda to obiecującą. Jedynie co mnie martwy to to ze dla Eweliny start w Norwegii ma byc ostatni przed świętami w PŚ...Mam nadzieję ze trenerzy zmienną zdanie i zobaczymy w kolejnych zawodach Eweline. Jesli chodzi o Justynę to zgodnie z moimi oczekiwaniami, cudu nie mogło być. Za to nie wygląda na to zeby treningi z Wieretelnym miały odmienić Sylwię, choć w sumie to chyba za wcześnie na taką ocenię

ludek

Opublikowano: 2014-12-05 14:43:01

BRAWO !!! EWELINA

Xander

Opublikowano: 2014-12-05 15:05:19

Fajnie Ewelina się prezentuje na początku sezonu. Dla mnie jej awans do ćwierćfinału sprintu jest dużym zaskoczeniem, bo przecież jest raczej zawodniczką lepszą na dystanse. Gratuluję jej pierwszych punktów w sezonie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl