Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Drugi etap mini-touru w Lillehammer wygrywa Johaug. Jaśkowiec, Marcisz i Kowalczyk w trzydziestce (WYNIKI)

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-06

Bieg narciarski na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym - drugi etap mini touru w Lillehammer wygrała Norweżka Therese Johaug, trzy dziesiąte sekundy starty zanotowała do niej druga na mecie Marit Bjoergen. Podium uzupełniła kolejna zawodniczka gospodarzy Heidi Weng.

 

Na jednak najbardziej interesuje występ Polek. Najlepiej z naszych reperzentantek pobiegła Sylwia Jaśkowiec, któRa ze stratą do Johaug 48,8 sekundy została sklasyfikowana na 25 miejscu. 3,6 sekundy straty do Sylwii zaliczyła druga z Polek w dzisiejszym biegu Ewelina Marcisz, która została sklasyfikowana na 27 pozycji. Justyna Kowalczyk do Ewki straciła jedną dziesiątą sekundy i zajęła miejsce 28.

 

 

Budzi się powoli Paulina Maciuszek, która dobiegła na pozycji 38, jej strata do Sylwii wyniosła 9,3 sekundy.

Cztery nasze zawodniczki mieszczą się w 10 sekundach biegu Pucharu Świata - to jest może nie sensacja, ale napewno spora NIESPODZIANKA.

Ostatnia z naszych kadrowiczek Kornelia Kubińska zajęła 64 miejsce, tuż za ...Kikkan Randall.

 

 

Analizując poszczególne międzyczasy zdecydowanie najkorzystniej wyglądała sytuacja naszych zawodniczek na pierwszym pomiarze czasu usytuowanym na 0,9 kilometrze. Tam Justyna wspólnie z Sylwią były na trzynastym miejscu, a Ewelina była 18-sta. Pomiar czasu po dwóch trzecich dystansu, Justyna jeszcze najlepszą z Polek, Sylwia o pół sekundy lepsza od Eweliny. Co stało się później wiemy już z oficjalnych wyników.

Patrząc jednak na wynik naszych zawodniczek w dzisiejszym biegu zaczynam się zastanawiać (mrużąc jedno oko) nad sztafetą na Mistrzostwach Świata w Falun i czy będą eleminacje do pierwszego składu?

 

Jeszcze jedno, mamy trzy zawodniczki w TOP-30, podobnie jak Szwecja i Finlandia!

WYNIKI

 

/KaCe/

Komentarze - 3

Xander

Opublikowano: 2014-12-06 12:50:40

Dobry bieg Polskich zawodniczek. Ewelina bardzo miło mnie zaskakuje bo z każdym biegiem prezentuje się coraz lepiej. Gratuluję jej kolejnego poprawionego rekordu życiowego. Sylwia także dobrze, Paulina nawet się przebudziła i nie najgorzej pobiegła. Martwi jedynie dyspozycja Justyny.

Zuza

Opublikowano: 2014-12-06 15:30:11

Do sztafety klasykiem Maciuszek i Kowalczyk łyżwa Marcisz Jaśkowiec i naprawdę jeśli Justyna i Sylwia dojdą do formy to możemy być nawet w 5 na MŚ. Gratulacje punktów i wielkie brawa dla Eweliny - coraz lepiej biega co cieszy ! ;)

Xander

Opublikowano: 2014-12-06 16:11:41

Paulina ogólnie jest lepszą zawodniczką od Korneli, ale często w sztafetach zawodzi i bardziej pewniejsza wydaje się być Kubińska. Ale jakby Maciuszek doszła do takiej formy jak rok temu podczas TdS to możemy powalczyć o dobra pozycję w sztafecie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl