Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Martin Sundby najlepszy na koniec weekendu w Lillehammer

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-07

Martin Johnsrud Sundby okazał się najlepszy w rozgrywanym w Lillehammer mini-tourze zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Podobnie jak wśród kobiet rywalizacja została całkowicie zdominowana przez reprezentantów gospodarzy.

 

Martin Sundby linię mety dzisiejszego biegu na 15km stylem klasycznym przekroczył 16,6sek przed Finnem Haagen Krogh, który do biegu przystępował z pozycji lidera. Jednak nawet 20sek przewagi na starcie nie pomogło - Sundby miał trzeci czas dnia, Krogh 21.

Miejsce trzecie zajął Sjur Roethe, który zepchnął z najniższego stopnia podium Paala Golberga.

Na piąte miejsce z 21 awansował najlepszy dziś Didrik Toenseth. Jeśli liczyć czasy dzisiejszego biegu netto to Toenseth o 1,4sek wyprzedził Alekseja Poltoranina, a trzeci Sunbdy stracił do niego 7sek

Jako szósty linię mety dzisiejszych zawodów przekroczył najlepszy nie-Norweg Calle Halfvarsson ze Szwecji.

 

Najlepiej z Polaków ponownie Maciej Kreczmer, który awansował z 68 na 60 pozycję, a licząc czasy netto uzyskał 51 rezultat.

Maciej Staręga spadł z 72 na 79 miejsce (81 czas dnia), Jan Antolec cykl ukończył na 88 pozycji (90 czas dnia), a Paweł Klisz nie dotarł do mety i nie był klasyfikowany.

 

KLASYFIKACJA CYKLU                    WINNER OF THE DAY

 

Hubert Koszyk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl