Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wynik zapowiadany wczoraj dzisiaj stał się faktem, Dominik Bury drugi w zawodach FIS

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-07

We wczorajszej relacji z zawodów FIS w biegach narciarskich w Szwajcarskim Ulrichen/Obergoms napisałem o drugim miejscu zawodnika kadry młodzieżowej Dominika Burego. Oczywiście popełniłem błąd, ale jakże proroczy!

 

Jak okazało się później na stronie FIS pierwotnie pomylono wyniki z kwalifikacji sprintu z wynikami finałów. Mleko sie rozlało, Dominik Bury na podium. Oj trzeba się pokajać.

Na szczęście, życie dopisąło ciag dalszy i mogę wreszcie napisać - zawodnik MKS Istebna Dominik Bury zajął drugie miejsce w zawodach FIS Swiss Cup w Ulrichen/Obergoms. FIS punkty Dominika to 66,37 - muszą budzić szacunek.

W biegu na 10km klasykiem wygrał Niemiec Janosch Brugger, który wyprzedził zawodnika naszej młodzieżówki o 13,4 sekundy.

W stawce prawie 70 zawodników z dziewięciu państw drugi z naszych juniorów Bartłomiej Rucki zajął siódme miejsce.

 WYNIKI

 

Również na dystansie 10 kilometrów klasykiem rywalizowały panie. Najlepszą z Polek okazała się nie będąca w kadrze zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne Marcela Marcisz. W gronie ponad 50 zawodniczek (połaczono kategorie seniorek i juniorek) startowały jeszcze dwie nasza zawodniczki. Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany zajęła 13 miejsce, a Dominika Bielecka z KS Wodzisław Śląski 19-te.

 WYNIKI

 

Seniorzy mieli w Szwajcarii do pokonania dystans 15 kilometrów. Wygrał Szwajcar Ueli Schnider. Sebastian Gazurek zajął dziewiąte miejsce (55,95 FIS-ów), drugi z naszych zawodników w tym biegu Konrad Motor był 27.

WYNIKI

 

/KaCe/

Komentarze - 3

nowy

Opublikowano: 2014-12-07 22:17:34

gratulacje Dolo piekny wynik i to w klasyku

dbk

Opublikowano: 2014-12-08 18:04:38

Gratulacje!

kibic

Opublikowano: 2014-12-08 20:19:43

Gratulacje !!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl