Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Davos (SUI): Justyna Kowalczyk siódma, wygrywa Johaug

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-13

Puchar Świata w biegach narciarskich Davos (SUI).

Bieg na 10 kilomterów stylem klasycznym pań wygrywa Norweżka Therese Johaug, drugie miejsce dla Marit Bjoergen, trzecia młoda Finka Kerttu Niskanen.

 

Justyna straciła do Teherse Johaug 1:21,7 minuty. Jednak z przebiegu rywalizacji na trasie wyraźnie widać, że są jeszcze gigantyczne rezerwy. Naszej zawodniczce brakuje jeszcze wytrzymałości, na półmetku rywalizacji Justyna zajmowała trzecie miejsce ze stratą 22,3 sekundy. Na kolejnym pomiarze czasu było to 37 sekund, a na 2,2 kilometra przed mętą strata do Johaug wynosiła 48 sekund.

Oczywiście malkontenci mogą twierdzić, że sódme miejsce to słaby wynik, jednak spokojnie poczekajmy do Tour de Ski. Może jestem nadmiernym optymistą, ale jestem pewny, że będzie dobrze.

 

Na uwagę zasługuje trzecie miejsce 26-letniej Finki Niskanen, dla której jest to siódme w historii startów w Pucharze Świata miejsce na podium.

 WYNIKI BIEGU

 

Pierwsza dziesiątka dzisiajszej klasyfikacji to już nie absolutna dominacja Norweżek. Jeszcze pierwsze dwa miejsca należą do nich, ale dalej robi się ciekawie. Trzecie miejsce dla Niskanen, czwarte dla Szwedki Anny Haag, po raz pierwszy w czołówce w tym sezonie. Szwedka startująca z ósmym numerem prawie pół godziny siedziała na specjalnym miejscu dla liderki biegu. Piata lokata to kolejna Szwedka Sofia Bleckur, a przed Justyną mamy jeszcze Heidi Weng, która wyprzedziła Kowalczyk o siedem dziesiątych sekundy.

Zawodniczką dnia jest dla mnie dziewiąta w rywalizacji 20-letnia Szwedka Sofia Henriksson, dla której jest to pierwszy sezon startów w Pucharze Świata. Sofia na razie dwukrotnie punktowała, dzisiaj w Davos, oraz na identycznym dystansie także klasykiem w Ruka na otwarciu sezonu.

 

Pięciu i pół sekundy do punktów Pucharu Świata zabrakło dzisiaj Kornelii Kubińskiej ( na zdjęciu poniżej) , która zajęła 34 miejsce.

 

Bieg ukończyło 58 z 60 zgłoszonych zawodniczek.

 

Jutro w Davos sprinty stylem dowolnym.

 

/KaCe/

Komentarze - 1

Sakuraj

Opublikowano: 2014-12-13 13:49:24

Kolejna wpadka komentatorów odnośnie transmisji w Eurosporcie 2. Na ekranie jest napisane, że o 15:15 jutro w dwójce biegi, a wiadome jest, że ich nie będzie bo jest Bundesliga... I mówią to wszyscy praktycznie przy wyświetleniu takiej tablicy na ekranie. Jedynie Błachut to parę razy skorygował.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl