Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk wygrywa w Hochfilzen

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-20

Drugi dzień zawodów w biegach narciarskich Alpen Cup w austriackim Hochfilzen to biegi stylem klasycznym. Bieg kobiet na dystansie 5 kilometrów wygrała oczywiście Justyna Kowalczyk.Drugie miejsce dla Kateriny Smutnej (AUT) , trzecia lokata dla Niemki Julii Belger.

 

W biegu kobiet wystartowały 44 zawodniczki, wśród nich oprócz Justyny pobiegły jeszcze dwie reprezentantki kadry młodzieżowej Dominika Bielecka i Urszula Łętocha.

Dominika ze stratą 1:34,9 minuty została sklasyfikowana na 27 miejscu, Urszula Łętocha straciła do Justyny Kowalczyk 1:54 minuty i została sklasyfikowana na miejscu 32.

WYNIKI

 

Juniorzy U-20 rywalizowali dzisiaj na dystansie 10 kilomterów. W biegu wystartowała trójka naszych zawodników Dominik Bury, Kamil Bury i Bartłomiej Rucki.

Najlepiej z nich pobiegł Dominik który zajął 25 miejsce, ze stratą ponad dwóch minut do zwycięzcy Valentina Chauvin z Francji. Bartłomiej Rucki to pozycja 51, Kamil Bury, który wczoraj tak nieszczęśliwie złamał kija w ćwierćfinałąch sprintu dzisiaj zakończył rywalizację na miejscu 65.

Całe podium w tej kategorii zajęli Francuzi, drugie i trzecie miejsce to Jean Tiberghien i Jules Lapierre.

Czwarty był reprezentant Niemiec Marius Cebulla, piąta lokata to zawodnik Andorry Irineu Altimiras Esteve, a pierwszą szóstkę zamyka Czech Michal Novak. W biegu wystartowało zresztą aż dziewięciu zawodników naszych południowych sąsiadów.

WYNIKI

 

 W biegu seniorów także na dystansie 10 kilomterów klasykiem mieliśmy trójkę Polaków. Niestety żaden z naszych zawodników nie zameldował się w punktowanej trzydzistce. Najlpeszym okazał się Paweł Klisz, który ukończył bieg z 35 czasem. Konrad Motor zajął 63 miejsce, a Mariusz Dziadkowiec Michoń 86. Bieg ukończyło 101 zawodników.

WYNIKI

 

Podobnie jak w biegu juniorów w zawodach wystartowało 10 Czechów, czyżby zawodnicy naszych południowych sąsiadów wiedzieli wcześniej, że zawody Slavic Cup-u w Szczyrbskim Plesie zostaną odwołane?

 

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl