Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Davos: Norweskie podium wśród mężczyzn

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-12-20

Po raz kolejny w tym sezonie Norwegowie zdominowali rywalizację w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Tym razem Wikingowie zajęli wszystkie miejsca na podium w Davos w biegu na 15km stylem dowolnym.

 

Zwyciężył Anders Gloeersen, o 4,8sek przed Petterem Northugiem. Trzeci był Chris Andre Jespersen, który stracił do zwycięzcy 10,4sek.

Tuż za podium uplasował się Calle Halfvarsson ze Szwecji. Piąty był Francuz Jean Marc Gaillard, a szósty Martin Johnsrud Sundby z Norwegii.

 

Interesująco prezentują się międzyczasy w czołówce: Gloeersen i Northug zaczęli powoli i stopniowo pięli się w górę klasyfikacji, by na podium wskoczyć dopiero na mecie. Zwłaszcza Gloeersen, który na trasę wyruszył z 15 numerem startowym nie mógł kalkulować mając informacje o rywalach na trasie.

Na drugim biegunie Jespersen, który prowadził na dystansie. Niestety zabrakło mu sił w końcówce i skończył na trzecim stopniu podium.

Warto również zaznaczyć, że różnice w grupie mężczyzn zaczynają  się wyraźnie zmniejszać. 5,7sek brakło by czołowa 30 zmieściła się w minucie straty do zwycięzcy.

 

Polacy daleko, Jan Antolec został sklasyfikowany na 76 miejscu, a Sebastian Gazurek 78.

 

WYNIKI

 

Hubert Koszyk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl