Alena Prochazkova i Mateusz Ligocki wygrywają mass starty w Szczyrbskim Plesie [WYNIKI]

2014-12-29

Drugi dzień Memoriału Bohaterów SNP w Szczyrbskim Plesie na Słowacji to biegi narciarskie stylem dowolnym ze startu wspólnego. W biegu seniorów wygrał zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Ligocki (na zdjęciu).

Seniorzy i juniorzy A walczyli dzisiaj na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego pokonując 10 1400 metrowych okrążeń. Najszybszym dzisiaj okazał się wspomniany wyżej Mateusz Ligocki. Druga lokata dla Czecha Ondreja Horyny a trzecie miejsce dla zawodnika kadry A Janusza Krężeloka - Pawła Klisza.

Wczorajszą pomyłkę na trasie, przebiegł jedno okrążenie więcej, powetował sobie Mariusz Michałek, który zajął czwarte miejsce.

W kategorii juniorów A ('95'96) trzecie miejsce zajął Mateusz Chowaniak z UKS Regle Kościelisko.

Bieg seniorek i juniorek to ponowne zwycięstwo Aleny Prochazkovej ze Słowacji, druga lokata identycznie jak wczoraj to Magdalena Kozielska UKS Regle Kościelisko, trzecie miejsce dla niestartującej wczoraj zawodniczki kadry młodzieżowej Wiesława Cempy - Urszuli Łętochy, reprezentującej na codzień LKS Wiśniowa Osieczany. Czwarta lokata to kolejna zawodniczka z Polski Martyna Galewicz.

W oddzielnej klasyfikacji juniorek A ('96'95) tryumfowała podobnie jak wczoraj Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko.

Kategora juniorów B ('98'97), którzy biegli dzisiaj na 7,5 kilometra to absolutna dominacja naszych zawodników. Bieg wygrał Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce, przed Wojciechem Fojcikiem z NKS Trójwieś Beskidzka i Mateuszem Haratykiem z MKS Istebna. Czwarte miejsce zajął Mikołaj Michałek. Na tym nie koniec, kolejne dwie lokaty także dla Polaków : Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz i Andrzej Jałowiczor z NKS Trójwieś Beskidzka.

W biegu juniorek B na dystansie 5 kilometrów najlepszą z Polek okazała się Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, która zajęła najniższy stopień podium. Kolejne Polki to na czwartym miejscu Justyna Pradziad, szósta lokata dla Emilii Nawary i siódma dla Klaudii Kołodziej.

Można powiedzieć, że dzisiaj mieliśmy na Słowacji polski dzień. W najmłodszych kategoriach czyli "naszych" juniorkach i juniorach C ('99, 2000) zwycięstwa odnieśli Natalia Sewastynowicz z MKS Istebna  i Dawid Damian z Jedności Nowy Sącz.

W pierwszej dziesiątce biegu dziewcząt mieliśmy jeszcze 4 Polki. Trzecie miejsce zajęła koleżanka klubowa Natalii Eliza Rucka, miejsca 8,9 i 10 zajęły Kamila Borkowska z UKS Rawa Siedlce , Iwona Piekarz i Weronika Kaleta z LKS Wiśniwoa Osieczany.

W biegu chłopców 5 dziesiątych sekundy stracił do drugiej lokaty Dariusz Staszel z Regli Kościelisko, tym samym nie powtórzył wczorajszego wyniku i musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.