Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Marit Bjoergen zwycięża w prologu, Kowalczyk dziesiąta

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-01-03

Prolog rozpoczynającego sie w Obersdorfie Tour de Ski wyrgała ze znaczną przewagą Marit Bjoergen. Dystans 3km stylem dowolnym pokonała w czasie 7min 53 sek wyprzedzając o 10,7sek Heidi Weng. Podium uzupełniła Ranghild Haga +12,2sek. W czołowej szóstce znalazły się jeszcze dwie Norweżki - czwarta Therese Johaug i szósta Ingvild Oestberg. Piąte miejsce przypadło zawodniczce gospodarzy Nicole Fessel. Justyna Kowalczyk zakończyła bieg na dziesiątym miejscu ze stratą 20,3 sek.

 

Niestety Sylwia Jaśkowiec nie powtórzyła wyniku z zeszłego roku zajmując 24-tą lokatę ze stratą 28sek. Kornelia Kubińska została sklasyfikowana na 59 miejscu.

 

Przy okazji Tour'u FIS zaliczył małą wpadkę i na stronie internetowej zapomniał dodać relację LIVE z Obersdorfu do odnośników zawodów pucharu świata.

 

WYNIKI BIEGU

 

Pierwsze trzy zawodniczyki dzisiejszego biegu dostały bonus sekundowy w postaci 15sek dla Marit Bjoergen, 10sek zyskała Heidi Weng, a 5sek  Ranghild Haga.

 

KLASYFIKACJA TOURU

 

Radek Koszyk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl