Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Zwycięstwo Pettera Norhuga w biegu pościgowym

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-01-08

Petter Northug wygrał bieg pościgowy na 25km techniką dowolną rozgrywany w Toblach. Był to piąty etap Tour de Ski. Norweg utrzymał tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

Zgodnie z oczekiwaniami szybko sformowała się czołówka, w której biegli Martin Johnsrud Sundby, Evgeniy Belov, Calle Halfvarsson oraz Petter Northug.

Trzej pierwsi zgodnie współpracowali powiększając przewagę nad kolejnymi zawodnikami, a Northug wiózł się za nimi. Taktyka ta może się nie podobać, ale jest zabójczo skuteczna. Atak Pettera na ostatnim podbiegu przed stadionem dał mu pewne zwycięstwo i 15sek bonifikaty do klasyfikacji Touru.

Na drugiej pozycji finiszował Calle Halfvarsson, trzeci był Martin Johnsrud Sundby, zyskując odpowiednio 10 i 5sek bonifikaty, a poza podium znalazł się Evgeniy Belov.

Kolejną grupę przyprowadził Niklas Dyrhaug, jego strata do zwycięzcy wyniosła 1min 45,9sek. Na miejscu szóstym uplasował się Alex Harvey.

 

Jako jedyny z Polaków na trasę dzisiejszego biegu wyruszył Maciej Kreczmer, który ukończył bieg na 46 pozycji

WYNIKI          KLASYFIKACJA TDS(5)

 

Najlepszy czas dnia uzyskał Brytyjczyk Andrew Musgrave, który awansował z 21 na 11 miejsce. Drugi rezultat uzyskał Francuz Maurice Manificat, a trzeci czas miał Roland Clara z Włoch.

CZASY DNIA

 

HuK

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl