Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada 2015: Podium MIX sprintów dla Rosjan i Czechów, Polacy: Maciej Staręga i Marcela Marcisz na dziewiątym miejscu

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-01-26

Dzisiaj na Uniwersjadzie w Szczyrbskim Plesie rozegrano sprinty drużynowe (MIX) klasykiem w biegach narciarskich. Nasza drużyna Marcela Marcisz i Maciej Staręga zajęła dziewiąte miejsce.

 

Początek sztafet zapowiadał zupełnie coś innego, Maciej Staręga przybiegł pierwszy na strefę zmian, Marcela Marcisz także utrzymała kontakt z czołówką i dobiegła na swojej zmianie jako czwarta. Problem zaczął się na drugiej zmianie Marceli, która na jednym z podbiegów została przepchnięta przez rywalkę do skraju trasy i  wybita z rytmu odpadła od prowadzących. Nie wiem, czy miało to wpływ na dalszy bieg zawodniczki, ale w transmisji TV widać,  że coś się tam wydarzyło. Mało tego na kolejnym zjeździe Marcela zaliczyła upadek...

Sztafety to walka bark w bark, ale także dużą rolę odgrywa psychika, często zawodnicy słabsi nawiązują walkę z dużo lepszymi od siebie. Niestety jeżeli traci się kontakt z czołówką, to często jest po biegu, ciężko się zebrać do walki na granicy wytrzymałości organizmu.

Możemy teraz tylko dywagować dlaczego nie pobiegła Ewelina Marcisz srebrna w sprincie indywidulanym, czy taki skład polskiej sztafety z czwartym w sprincie Staręgą byłby receptą na sukces...

Nasza sztafeta zajęła dziewiąte miejsce.

 

Złoto i srebro dla Rosjan: Anton Gafarow i Swjetłana Nikołajewa oraz Raul Szakirzanow i Anna Powoljajewa, medal brązowy dla pierwszego zespołu Czech w składzie Jan Srail i Karolina Grochova.

 WYNIKI

 

/KaCe/

p.s

Muszę jeszcze dodać zdanie o komentatorze. Panie redaktorze Chruściciki, czas na emeryturę.

Poniżej tylko dwa kwiatki:

- w jednym momencie na prowadzeniu była sztafeta Japonii z numerem drugim, komentarz: "prowadzą Rosjanie z numerem drugiem, nie to nie Rojanie to Japończycy (zawodnik wyjeżdża z kadru), ale przecież to niemożliwe, prowadzą Rosjanie"

- komentarz drugi : "Marcela Marcisz straciła na swojej zmianie ponad 3 minuty" - czyli co? nie ruszyła w ogóle z miejsca, panie redaktorze trzy minuty to biegła cały swój odcinek !

Jeżeli Uniwersjada to poniżej godności pana redaktora to bardzo proszę dać sobie spokój, dla widzów nie znających tematu i oglądających takie zawody po raz pierwszy to może normalne, ale coraz więcej ludzi w tym kraju lubi i ogląda biegi narciarskie i dla nich proszę o odrobinę szacunku.

 

Komentarze - 4

paflikowsky

Opublikowano: 2015-01-26 13:49:33

Z Pana Chruścickiego mam beke za każdym razem jak go słysze... Chłop nie ma pojęcia o czym mówi, a szydera i znawca wielki z niego :->

kotu

Opublikowano: 2015-01-26 17:03:57

albo jak z tym drugim komentowali PŚ i ubolewali że niektórzy to mają strasznie słabo posmarowane narty bo nawet pod górkę pchają ;D (najpierw chyba w Davos jak w klasyku pchali na łyżwowych nartach Norhug i Cologna, a potem w Toblach Połtoranin i jeszcze kilku)

kibic

Opublikowano: 2015-01-26 21:28:37

Mieli 7 miejsce , a już 9 .a Pan KręZelok i tak się cieszy więc wszystko O-Key...;

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2015-01-27 08:15:39

Wszyscy Trenerzy zgodnie twierdza ze Ida do przodu ,,jeden kork do przodu,piec do tylu.Najgorsze to ze nawet Dyrektor Sportowy uwaza ze robimy postepy?!!Jak to powiedzial Trener ,,zeby sie nie wypstrykac,,-Clay rok przygotowan za panstwowe piniazki ,a nastepnie TdS do polowy,PS-odpuszczamy,Ale starujemy na podworkowych zawodach i przegrywamy z amatorami!!! I oczywiscie najwazniejsza Impreza to Universiada...,jeszcze wszyscy podobno sie pochorowali-to gdzie to zaplecze lekarskie,zawodnikow na calym swiecie stawia sie na nogi w trzy dni. Kiedy ci ,,Trenerzy,, zejda na ziemie,no chyba ze sie juz ,,wypstrykali,, to by bylo najtrafniejsze chyba!?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl