Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada 2015: Ewelina Marcisz piąta na 5 km klasykiem [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-01-28

Ewelina Marcisz zajęła piąte miejsce w rozegranym dzisiaj biegu na 5 kilomterów stylem klasycznym w Szczyrbskim Plesie. Złoto dla Oksany Usatowej (RUS), srebro dla Anastazji Slonowej z Kazachstanu, brąz to kolejna Rosjanka Lilia Wasiljewa.

 

Trzecia konkurencja Uniwersjady 2015 w biegach narciarskich to biegi dystansowe stylem klasycznym ze startem interwałowym co 30 sekund.

Najlepiej z naszych reprezentantek zaprezentowała się dzisiaj Ewelina Marcisz. Ewelina zajęła piąte miejsce tracąc do zwyciężczyzni z Rosji Oksany Usatowej 33,8 sekundy.

Ewelina prowadziła na pierwszym pomiarze czasu, na drugim (3,1km) zajmowała trzecią pozycję trasąc do liderki 16,9 sekundy. Niestety końcówka biegu była bardzo mocna, czy to rywalki Eweliny pobiegły tak dobrze, czy Ewelina osłabła w końcówce niestety nie wiemy. Patrząc jednak na finisz Polki, wyglądało, że biegnie ostatkiem sił. Do medalu zabrakło Ewce niecałe 12 sekund.

 

Starsza siostra Eweliny Marcela Marcisz zajęła 11 miejsce (strata 58,3 s), Dominika Bielecka została sklasyfikowana na 17 miejscu, Urszula Łętocha to lokata 27, a pierwszą trzydziestkę klasyfikacji zamyka Martyna Galewicz.

Bieg ukończyło 64 zawodniczek.

 

WYNIKI

 

 

/KaCe/

 

Komentarze - 5

tolaa

Opublikowano: 2015-01-28 17:44:48

Skąd Tyle dziewczyn w składzie naszej reprezentacji na Uniwersjadę?? Miały jechać 4 zawodniczki, a widzę, że startują wszystkie dziewczyny z młodzieżówki i seniorki..! / Może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-01-28 17:53:01

Po zamieszaniu z Uniwersjadą w ubiegłym sezonie postanowiono dać szansę maksymalnej liczbie zawodniczek. Poza tym część z nich wyjedzie przed końcem imprezy do Kazachstanu na MŚJ i U-23 !

Karolina

Opublikowano: 2015-01-28 20:42:01

lacje dla dziewczyn! Ewelina 5, Marcela otarła się o pierwszą dziesiątkę-świetny bieg! Niedaleko kolejne dziewczyny.

tolaa

Opublikowano: 2015-01-29 17:11:32

Jakie w zeszłym sezonie było zamieszanie z Uniwersjadą? Pojechały dziewczyny, które się zakwalifikowały po zawodach w S. Caterina i Seefeld.... Co znaczy maksymalna liczba zawodniczek? Jak by było 15 studentek to wszystkie mogłyby wystartować?? Dlaczego nigdzie nie był umieszczony skład reprezentacji na Uniwersjadę>? Tylko wszystko wychodzi na jaw dopiero na miejscu?? Kiedy już jest po fakcie..!! A tak swoją drogą kto jedzie na MŚJ i U23? Na jakiej podstawie został wybrany ten skład ? Kiedy były jakieś eliminacje??

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-01-29 20:48:28

Poprzednia Uniwersjada Trentino 2013: Zarząd Główny AZS pozwolił zawodnikom pojechać do Włoch na Uniwersjadę na własny koszt! W PZN wykorzystali to alpejczycy, snowboardziści, niestety biegaczom nie dano takiej możliwości. Maksymalna liczba: jeżeli w danej konkurencji możemy wystawić 4 lub 5 zawodniczek, to praktycznie w każdej może startować inny zestaw zawodniczek. Czyli 4 konkurencje razy 4 lub 5, głowa boli od liczenia, obawiając się kolejnej wojny o wyjazd, dano szanse praktycznie wszystkim MŚJ i U-23 nie było eliminacji, w wytycznych PZN jest jasno określone, że decyduje suma najniższych FIS punktów zdobytych do 18 stycznia 2015 ze sprintów i dystansów

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl