Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

EYOF: Olga Kucheruk i Petter Stakston najlepsi w sprincie, Wojciech Fojcik 27.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-01-29

Kolejną konkurencją rozgrywaną w ramach XII Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy jest sprint techniką klasyczną. Zwycięzcami zostali Rosjanka Olga Kucheruk oraz Norweg Petter Stakston. Eliminacje udało się przebrnąć jedynie Wojciechowi Fojcikowi, który ostatecznie uplasował się na 27 pozycji.

 

Wśród dziewcząt złoty medal EYOF 2015 zdobyła Rosjanka Olga Kucheruk, srebro wywalczyła Antonia Fraebel z Niemiec, a brąz Norweżka Martine Lorgen Oevrebust.

WYNIKI DZIEWCZĄT

 

Złotym medalistą wśród chłopców został Petter Stakston z Norwegii, srebro i brąz natomiast wywalczyli Francuzi Martin Collet i Matis Bouscarra Gaubert.

Wojciech Fojcik, jedyny Polak któremu udało się przebrnąć kwalifikacje, był szósty w swoim ćwierćfinale i ostatecznie zastał sklasyfikowany na 27. miejscu.

WYNIKI CHŁOPCÓW

 

Wśród dziewcząt kwalifikacje wygrała Antonia Fraebel z Niemiec, drugi rezultat uzyskała Rosjanka Olga Kucheruk, a trzecia była Martine Lorgen Oevrebust z Norwegii.

Najwyżej z Polek, na 35. miejscu, została sklasyfikowana Agata Warło (26,71sek straty do zwyciężczyni, ale tylko niespełna 3s do finałowej trzydziestki). 41. miejsce zajęła Emilia Nawara (+32,72s), 49. była Justyna Kołodziej (+38,37s), a Justyna Pradziad 51. (+40,38s)

WYNIKI KWALIFIKACJI DZIEWCZĄT

 

Wśród chłopców najlepszy w kwalifikacjach okazał się Rosjanin Alexander Klugen, drugi był Niemiec Jacob Vogt, a trzeci Martin Collet z Francji.

Do ćwierćfinału udało się awansować Wojciechowi Fojcikowi, który zajął 27. miejsce (+19,27s). Pozostali Polacy zakończyli już swój udział w zawodach. Mikołaj Michałek był 44. (+25,19s), tuż za nim sklasyfikowany został Patryk Borkowski (+25,35s), a Mateusz Haratyk zajął 47 miejsce (+25,72s).

WYNIKI KWALIFIKACJI CHŁOPCÓW

 

HuK

Komentarze - 1

Faust

Opublikowano: 2015-01-29 17:21:21

Brawo Faja ! :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl