Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Norwegii: Therese Johaug oraz Anders Gloeersen najlepsi w stylu dowolnym

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-01-29

W pierwszy dzień rywalizacji w Mistrzostwach Norwegii w Roeros odbyły się biegi stylem dowolnym. W biegu kobiet triumfowała Therese Johaug, natomiast najlepszym z mężczyzn okazała się Anders Gloeersen

 

W biegu na 10 km Therese Johaug zrewanżowała się Marit Bjoergen za przegraną w Tour de Ski i pewnie o 36.6 sekundy pokonała bardziej utytułowaną koleżankę. Brązowy medal ze stratą 42. sekund wywalczyła Heidi Weng.  Czwarte miejsce przydało triumfatorce z Rybińska – Astrid Jacobsen (+58,7), piąte Kristin Stoermer Stierze (+1.08.5), a szóste Ragnhild Hadze (+1.11.8).

 

WYNIKI KOBIET

 

Bieg na 15 km mężczyzn wygrał triumfatorów biegu z Davos – Anders Gloeersen. Srebrny medal wywalczył Hans Christer Holund (+17), a brązowy Sjur Roethe (+34.9). Tuż za podium znaleźli się: 4. Daniel Stock (+37.3), 5. Mathias Rundgreen (+41.3) oraz 6. Tord Asle Gjerdalen (+47.3). Warto podkreślić  9. miejsce Andrew Musgrave (+1.02.3). Na stracie nie pojawiali się m.in. Chris Jespersen, Petter Northug, Martin Sundby czy Niklas Dyrhaug.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl