Victoria Carl i Fredrik Riseth Mistrzami Świata Juniorów w sprincie

2015-02-03

Pierwszą konkurencją rozgrywanych w Ałmatach Mistrzostw Świata Juniorów był sprint techniką klasyczną. Wśród kobiet zwyciężyła Victoria Carl z Niemiec, natomiast najlepszy wśród mężczyzn okazał się Norweg Fredrik Riseth.

Wśród kobiet pozostałe dwa medale zdobyły Rosjanki. Srebro wywalczyła najlepsza w kwalifikacjach Yulia Belorukova, a brąz Natalia Nepryaeva.

Kolejne dwa miejsca dla norweskich bliżniaczek, miejsce czwarte zajęła Lotta Udnes Weng, a piąta była Tiril Udnes Weng. Natomiast finałową szóstkę zamknęła Jenny Mann z Niemiec.

Wśród mężczyzn medal srebrny wywalczył Rosjanin Alexander Bakanov, natomiast miejsce na najniższym stopniu podium zajął Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

Na miejscu czwartym uplasował się reprezentant Niemiec Marius Cebulla, miejsce piąte zajął Szwed Oskar Svensson, a ostatnie, szóste miejsce w finałowym biegu przypadło, najlepszemu w kwalifikacjach, Lauri Vuorinenowi z Finlandii.

Najlepszy z Polaków Dominik Bury kwalifikacje zakończył na 50. miejscu, Kamil Bury był 55., a Bartłomiej Rucki 65.

HuK

Komentarze - 10

fachowiec

Opublikowano: 2015-02-03 12:45:10

Teraz już wiem dlaczego nie wysłano juniorek jeżeli z najlepszym Polakiem wygrywają wszyscy Rumuni!!

trener amator

Opublikowano: 2015-02-03 17:09:44

Nasze biegi sięgają dna, ejofy, teraz ałmaty, szkoda gadać. zamierzacie z tym coś zrobić???

jerzyk

Opublikowano: 2015-02-03 20:14:24

Ja bym siegnal po stary sprawdzony sposob i wywalil slabych zawodnikow zastepujac ich nowymi az trafi sien nam druga Justyna lub Sylwia

Xander

Opublikowano: 2015-02-03 19:50:35

Ciekawe co będzie z Polskimi biegami za kilka lat. Boję się aż o tym pomyśleć. Jest dużo osób którzy krytykują Kubińską czy to Maciuszek a zapowiada się na to że w przyszłości ciężko będzie nawet nawiązać do wyników Korneli i Pauliny. Łętocha i Bielecka zaliczyły słaby start w U-23. Ze zdolniejszych biegaczek mamy jeszcze Kozielską ale oczywiście wyrzucili z kadry dobrze zapowiadającą się dziewczynę i zostawiono same słabe. O chłopakach już nie wspomnę bo tam poziom jest jeszcze niższy niż u kobiet.

yyuyuh

Opublikowano: 2015-02-03 19:59:19

poczekajmy to dopiero pierwszy start

nowy

Opublikowano: 2015-02-04 09:00:53

najlepszy junior w polsce nie jest sprinterem jak komentujecie to sie zastanowcie

Polok Patryk

Opublikowano: 2015-02-04 14:13:02

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2015-02-04 14:27:19

Jak nie jest sprinteten to Kim jest .....?Bo Jakob w dystansach tez jest nikim......Wiec za trzy ,piec lat nie bedzie nikogo ,nie mowiac o dziewczynach ktorych Juz nie ma! Mamy jednego Juniora ktory biegnie do 15,i tym bedziemy sie szczycic przez najblisze lata......?! To hej PZN,i Trenerzy w ciagu dziesieciu lat kadencji ,,duzo wychowali,,jezeli to pomnozymy to za jakis 50 lat bedziemy biegac do 30 w PS!Trenerzy i PZN ....,tylko medale im przyznac!

nowy

Opublikowano: 2015-02-04 16:48:51

jak jestes taki stary i doswiadczony to pochwal sie wynikami jakie osiagnoles ile razy byles w 15 albo jak jestes trenerem to ile razy twoi zawodnicy byli w 15 na mistrzostwach swiata

Opublikowano: 2015-02-04 22:06:56

Nikt niepowinien sie chwalic.....Trzeba Natomiast sie zastanowcie dokat prowadzi nas cos takiego jak ,,Ty ,,prezentujesz- jesli myslisz ze wszystko jest w najlepszym porzadku i podarzamy do przodu.Potrzebujemy jeszcze Kalkül takiich myslacych i tak jaz juz pisalem za 50 lat moze bedziemy biegac w 30 pucharze swiata ! Czyzby zawodnicy i kiebice tego oczekiwali?