Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Świata U23: złoto w biegu łączonym dla szwajcarki Von Siebenthal i Norwega Haga

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-02-07

Ostatnia konkurencja Mistrzostw Świata U-23 to biegi łączone 2x7,5km kobiet i 2x15km mężczyzn.

Mistrzami Świata zostali Szwajcarka Nathalie von Siebenthal oraz Norweg Magne Haga.

 

Przewaga Szwajcarki wyniosła  22,5 sekundy, walka toczyła się o srebrny medal, z której zwycięsko wyszła Norweżka Barbro Kvaale. Medal brązowy dla Giulii Stuerz reprezentantki Włoch ( na zdjęciu pierwsza trójka dzisiejszego biegu, foto.fis-ski.com).

Kolejne lokaty w czołówce to kolejna Włoszka Francesca Baudin, Norweżka Silje Theodorsen i Rosjanka Daria Storozilowa.

Jedyną Polką w dzisiejszym biegu była Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany, która zajęła 32 miejsce. Druga z naszych reprezentantek Dominika Bielecka nie ukończyła biegu. Bieg ukończyło 34 zawodniczek.

WYNIKI

 

W biegu panów 15km CL + 15km F złoto zdobył Magne Haga. Norweg to rocznik 1994 czyli najmłodszy ze startujących w grupie U-23. Niespodzianką  jest srebrny medal Francuza Clementa Parisse , który przegrał złoto o sześć dziesiątych sekundy. Brąz ze startą 2,6 sekundy dla Rosjanina Dimitrija Rostwowcewa.

Kolejne trzy miejsca to zawodnicy kończący przygodę z kategorią U-23 Florian Notz z Niemiec, Włoch Giandomenico Salvadori i kolejny Francuz w czołówce Adrien Backschieder.

Kolejną niespodzianką jest miejsce zawodnika z kraju zupełnie nie kojarzącego się z biegami narciarskimi i z zimą w ogóle. Dziesiątą lokatę zajął zawodnik z Armenii Sergiej Mikajeljan ze stratą niespełna minuty.

W biegu, z naszych zawodników wystartował tylko Paweł Klisz, który ukończył konkurencję na 35 miejscu.

WYNIKI

 

Dzisiejsze biegi były ostatnia konkurencją Mistrzostw Świata w kategorii U-23, zawody w Ałmacie kończą jutrzejsze biegi sztafetowe Mistrzostw Świata Juniorów, niestety bez udziału naszych sztafet.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 1

Xander

Opublikowano: 2015-02-07 18:49:04

To co pokazała Ula to jedna wielka kompromitacja. I jedni jeszcze się zastanawiają nad wysyłaniem jej na MŚ. Jak ona tutaj pokonuje dwie rywalki.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl