Mistrzostwa Świata U23: złoto w biegu łączonym dla szwajcarki Von Siebenthal i Norwega Haga

2015-02-07

Ostatnia konkurencja Mistrzostw Świata U-23 to biegi łączone 2x7,5km kobiet i 2x15km mężczyzn.

Mistrzami Świata zostali Szwajcarka Nathalie von Siebenthal oraz Norweg Magne Haga.

Przewaga Szwajcarki wyniosła  22,5 sekundy, walka toczyła się o srebrny medal, z której zwycięsko wyszła Norweżka Barbro Kvaale. Medal brązowy dla Giulii Stuerz reprezentantki Włoch ( na zdjęciu pierwsza trójka dzisiejszego biegu, foto.fis-ski.com).

Kolejne lokaty w czołówce to kolejna Włoszka Francesca Baudin, Norweżka Silje Theodorsen i Rosjanka Daria Storozilowa.

Jedyną Polką w dzisiejszym biegu była Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany, która zajęła 32 miejsce. Druga z naszych reprezentantek Dominika Bielecka nie ukończyła biegu. Bieg ukończyło 34 zawodniczek.

W biegu panów 15km CL + 15km F złoto zdobył Magne Haga. Norweg to rocznik 1994 czyli najmłodszy ze startujących w grupie U-23. Niespodzianką  jest srebrny medal Francuza Clementa Parisse , który przegrał złoto o sześć dziesiątych sekundy. Brąz ze startą 2,6 sekundy dla Rosjanina Dimitrija Rostwowcewa.

Kolejne trzy miejsca to zawodnicy kończący przygodę z kategorią U-23 Florian Notz z Niemiec, Włoch Giandomenico Salvadori i kolejny Francuz w czołówce Adrien Backschieder.

Kolejną niespodzianką jest miejsce zawodnika z kraju zupełnie nie kojarzącego się z biegami narciarskimi i z zimą w ogóle. Dziesiątą lokatę zajął zawodnik z Armenii Sergiej Mikajeljan ze stratą niespełna minuty.

W biegu, z naszych zawodników wystartował tylko Paweł Klisz, który ukończył konkurencję na 35 miejscu.

Dzisiejsze biegi były ostatnia konkurencją Mistrzostw Świata w kategorii U-23, zawody w Ałmacie kończą jutrzejsze biegi sztafetowe Mistrzostw Świata Juniorów, niestety bez udziału naszych sztafet.