Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Falun 2015: Chinka Chunxue Chi i Bułgar Stanimir Belomazhev wygrywają biegi kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-02-18

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Falun 2015 oficjalnie zostaną otwarte wieczorem. Są jednak zawodnicy, dla których MŚ zaczęły się już dziś, oraz są tacy dla których już się skończyły. Dzisiaj biegano kwalifikacje do Mistrzostw Świata.

 

Z przeprowadzonych dzisiaj biegów kwalifikacyjnych kobiet na 5km i mężczyzn na 10km stylem dowolnym awansowało dla kolejnych biegów po 10 osób. Szczęśliwcy będą mogli wystartować w biegu łączonym, biegu indywidulanym stylem dowolnym oraz maratonie.

 

Bieg mężczyzn wygrał Bułgar Stanimir Belomazhev (na zdjęciu) bardziej znany z występów w biegach narciarskich na orientację. W grupie szczęśliwców oprócz min. Łotyszy i Serbów znaleźli się zawodnicy z tak mocnych narciarsko krajów jak Grecja i Iran. Nie awansowali niestety Brazylijczycy, Argentyńczycy czy znany Wenezuleczyk Cesar Baena. Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy biegi narciarskie są popularne na całym świecie to myślę, że udział w kawalifikacjach zawodnika z Indii rozwiewa je zupełnie.

Wspomnijmy jeszcze o reprezentantach Libanu oraz Iranu (Seyed Sattar Seyd był dziś ósmy!). Do tego dochodzą także 43-letni Węgier, 44-letni Belg i... 47-letni Irlandczyk.

WYNIKI MEN

 

W biegu kobiet na dystansie 5 km tryumfowała Chinka Chunxue Chi. W grupie kwalifikantek znalazły się jeszcze trzy Łotyszki, dwie Australijki, Węgierka, Macedonka, Armenek i reprezentantka Bośni i Hercegowiny.

Ale chyba największą sensacją był występ pierwszej, a dokładnie dwóch pierwszych narciarek z... Iranu! Samaneh Beirami Baher była 24., a jej koleżanka - Farzaneh Rezasoltani - 36.

WYNIKI WOMEN

 

/KaCe/

Komentarze - 1

z Iranu

Opublikowano: 2015-02-18 20:21:13

Zawodniczka była już w Sochi, na 10km klasykiem. A jakby ktoś zapomniał, to na Mistrzostwach Świata Juniorów nie było (w kategorii juniorek) żadnej Polki.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl