Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Falun 2015: Sprinty stylem klasycznym awansują Justyna Kowalczyk i Ewelina Marcisz, nasi panowie równo, ale bez awansu

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-02-19

Uff, pierwsze koty za płoty. Eliminacje sprintu klasykiem to pierwszy bieg Mistrzostw Świata 2015 w narciarstwie klasycznym, oczywiście nie licząc wczorajszych eliminacji. Do ćwierćfinałów awansowały Justyna Kowalczyk i Ewelina Marcisz. Brawo dziewczyny!

 

Justyna Kowalczyk startująca z trzecim numerem startowym postanowiła chyba pokazać kto tu rządzi. Czas Justyny na dystansie 1400 metrów to 3:24,89 minuty i pewne zwycięstwo w kwalifikacjach.

 

Bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe nasze zawodniczki, a Ewelina Marcisz wręcz wyśmienicie. Ewka z 30 czasem awansowała do ćwierćfinałów, czyli obie Polki zmierzą się w jednym biegu ćwierćfinałowym. Równie dobrze zaprezentowały się pozostałe dziewczyny, Sylwia Jaśkowiec ukończyła kwalifikacje na 33, a Kola Kubińska na 35.

 

Michał Chmielewski z Falun:

- Ja mogę być dzisiaj z siebie zadowolona. Nie wystarczyło to do awansu, ale dałam z siebie maksa, a to dobrze rokuje przed kolejnymi startami. Trzeba potraktować te kwalifikacje jako trening, jeszcze dzisiaj idę na kolejny - powiedziała po biegu Sylwia Jaśkowiec, która zdecydowanie lepiej czuje się w sprintach łyżwą. Justyna Kowalczyk pospiesznie wybiegła ze stadionu, podobnie zresztą postąpiła Ewelina Marcisz. Dla dziewczyn prawdziwa rywalizacja rozpocznie się po godz. 15

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Niestety to co udało się Justynie i Ewelinie nie udało się naszym panom. Wszyscy zgodnie zajęli miejsca w czwartej i piątej dziesiątce. Maciej Kreczmer, Maciej Staręga i Konrad Motor pobiegli bardzo równo, wszyscy zmieślili się 67 setnych sekundy i zajęli miejsca 37,38 i 39. Sebastian Gazurek do Kreczmera stracił niecałe półtorej sekundy i zajął 42 lokatę.

 WYNIKI KWALIFIKACJI

 

SKŁADY ĆWIEFĆFINAŁÓW KOBIET:

1/4

 

/KaCe, MCh/

 

Komentarze - 6

Xander

Opublikowano: 2015-02-19 14:06:47

Brawa dla Justyny za zwycięstwo w eliminacjach i dla Eweliny za awans do ćwierćfinału bo to dla niej na pewno duży wynik. Rozczarowali nasi panowie. Po cichu liczyłem na dwóch w trzydziestce a tu nie ma żadnego. Zawiódł Staręga dla którego te sprinty to tak naprawdę jedyna konkurencja w której powinien się liczyć a on pobiegł słabiutko. Na plus występ Motora. Młody chłopak i na dużej imprezie 39 jest dobrym wynikiem. Może pójdzie w ślady Staręgi.

kibic

Opublikowano: 2015-02-19 14:13:43

BRAWO JUSTYNA I EWELINA !!!!

elmariachi1

Opublikowano: 2015-02-19 14:15:50

Brawo dla dziewczyn, choć liczyłem jeszcze na Jaśkowiec. Brawo dla Marcisz bo pobiegła naprawdę nieźle. Co do chłopaków na "+" występ Motora. Liczę że w następnym roku będziemy już go oglądać w sprintach w PŚ. Na "+" też występ Gazurka, który po raz pierwszy pobiegł na przyzwoitym poziomie. Kręczmer.. ma swoje lata więc mu wybaczam brak awansu aczkolwiek liczyłem na niego. Staręga.. hmm.. Największe nadzieję był związane z nim. Po prostu szkoda. Jako drużyna Polacy jednak nieźle. Wszyscy w top 45 :D

senior

Opublikowano: 2015-02-19 14:46:01

Gratulacje dla trenera Cempy. Ewelina i Konrad jego zawodnicy

goral

Opublikowano: 2015-02-19 14:47:11

Konrad Motor gratulacje

ejże

Opublikowano: 2015-02-19 15:06:26

Starędze nie leży klasyk. A Jaśkowiec niestety nie ma formy sprinterskiej odkąd trenuje z Wierietielnym. Brawa dla Marcisz. A Justyna cóż: oby dziś pokazała Bjoergen wała. Szkoda tyko, że Justyna znowu występuje w innym stroju niż reszta kadry - wyglądamy przez to jak dziady, których nie stać na odpowiednie wyposażenie wszystkich reprezentantów...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl