Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ w Falun: Kowalczyk i Jaśkowiec z brązem! Polacy na 8. miejscu

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-02-22

Team sprint kobiet, finał, nerwy i ból zaciśniętych kciuków, miliony ludzi przed telewizorami drżały będzie czy nie będzie. JEST, drodzy Państwo Polki Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec brązowymi medalistkami Mistrzostw Świata Falun 2015 w team sprincie.

 

Wygrały zgodnie z przewidywaniami Norweżki, kto zdobędzie srebro nie było jasne, aż do ostatniej prostej.

Sylwia doskonale odskoczyła na ostatnim podbiegu ścigającym ją Szwedce i Niemce. Kilkumetrowa przewaga i ostatni zjazd przed finiszową prostą. Myślę, że Sylwia doskonale wiedziała, że ciężko będzie obronić się przed Nilsson na ostatniej prostej, w końcu Szwedka to v-ce mistrzyni świata w sprincie indywidualnym. Zrobiła swoje skutecznie uciekając Szwedce na podbiegach. Zabrakło niewiele, jest jednak medal i największy jak do tej pory sukces polskiej sztafety w historii polskich biegów narciarskich.

Pozostaje niedosyt? Ten pozostaje zawsze, dywagacje typu mogło być srebro zdecydowanie odrzucam.

Jest brąz i niesamowity sukces Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec !

Wyobrażam sobie co dzieje się w Kasinie Wielkiej i Osieczanach rodzinnych miejscowościach naszych medalistek oddalonych od siebie ok. 20 kilometrów, jest medal, będzie święto.

 

Wracamy do rzeczywistości złoto dla Ingvild Flugstad Oestberg i Maiken Caspersen Falla, srebro dla Szwedek Idy Ingemarsdotter i Stiny Nilsson.

 

WYNIKI KOBIET

 

Sztafeta panów to także tryumf Norwegów. Finn Haagen Krogh i Petter Northug podobnie jak koleżanki okazali się bezkonkurencyjni. Zażarta walka toczyła się natomiast o medal srebrny. Ostatecznie wywalczyli go Rosjanie Alexey Petukhov i Nikita Kriukov, wyprzedzając o niespełna 0,1s Włochów Dietmara Noecklera i Federico Pellegrino.

Nasi panowie Maciej Kreczmer i Maciej Staręga zajęli ósme miejsce.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl