Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Charlotte Kalla mistrzynią świata, dwa medale Amerykanek, Sylwia 14

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-02-24

Mistrzynią Świata w biegu na 10km stylem dowolnym została Szwedka Charlotte Kalla. Srebro i brąz dla Amerykanek Diggins i Greg. Sylwia Jaśkowiec zajmuje czternasta lokatę.Porażka Norweżek.

 

Charlotte Kalla wykonała plan zdobywając dzisiaj bezdyskusyjnie złoty medal. Jej przewaga na srebrną dzisiaj Amerykanką Jessicą Diggins wyniosła ponad 40 sekund. Brąz dla kolejnej Amerykanki Cailtlin Gregg.

Jeżeli można uznać zwycięstwo Szwedki za zaplanowane, to medale Amerykanek to spora sensacja. W przedbiegowych przewidywaniach nikt nie stawiał na Amerykanki, te jak widać miały dzisiaj po swojej stronie panująca na trasach pogodę. Zupełną klęskę poniosły dzisiaj Norweżki, serwismeni tej ekipy absolutnie nie trafili dzisiaj ze smarowaniem, efekt najlepsza z nich Heidi Weng zajęła 22 miejsce ze stratą prawie dwóch minut.

Bardzo dobrze pobiegła po raz kolejny w Falun Sylwia Jaśkowiec, która wykonałą swój prywatny plan zakładający pierwszą pietnastkę, Sylwia zajęła 14 miejsce tracąc do Kalli minutę i dziewietnaście sekund, do medalu tylko pół minuty. Jest to jak na razie najlepsze miejsce zajętę przez zawodniczkę LKS Wiśniowa Osieczany w historii jej startów w Mistrzostwach Świata.

 

Skąd taka porażka Norweżek? W czasie biegu zaczął padać ciężki mokry śnieg, który z sekundy na sekundę zmieniał warunki panujące na trasie. Smary, które miały jechać nagle przestały działać w ogóle. Dzisiejszy bieg doskonale pokazuje jak ważne jest odpowiednie dobranie smarów do panujących warunków pogodowych. Zawodowcy wiedzą o tym doskonale, ludzie interesujący się biegami "telewizyjnie" lub zaczynający przygodę z biegówkami dzisiaj zobaczyli to na własne oczy. Nie pomagał także śnieg, który zawodniczkom biegnącym z końcowymi numerami skutecznie uniemożliwiał szybkie bieganie.

 

Jak wypadły dzisiaj pozostałe Polki. Najlepsza z nich Kornelia Kubińska zajęła 41 lokatę, Ewelina Marcisz 44, a Magdalena Kozielska 56. Cieszy strata Koli i Ewki do Bjoergen, panie zaliczyły tylko ok. minuty straty, a biegły w identycznych warunkach jak Norweżka.

 

Dzisiejszą rywalizację pań współkomentowała z Falun sama Justyna Kowalczyk. Wielkie dzięki za "kulawego", panowie redaktorzy dowiedzieli się, że jest coś takiego i że jest to przyjęta i używana nazwa jednego z łyżwiarskich (narciarskich) kroków.

 

WYNIKI BIEGU

 

kuba cieślar

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl