Puchar Kontynentalny w Hochfilzen, 11 miejsce Dominika Burego i czwarte miejsce Kamili Boczkowskiej w U-18 [WYNIKI]

2015-12-19

Drugi dzień rywalizacji Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich w austriackim Hochfilzen to biegi na dystansach stylem dowolnym z udziałem sporej grupy naszych zawodników. Seniorki i juniorzy biegali na dystansie 10 kilometrów, juniorki miały do pokonania połowę tego dystansu, a seniorzy ścigali się na dystansie 15 kilometrów.

Zawody w Austrii tradycyjnie gromadzą na starcie większośc reprezentacji juniorskich i drugich reprezentacji narodowych z Europy. W Hochfilzen startują reprezentanci 27 krajów. Konkurencja jak widać spora, jak wypadają na jej tle zawodnicy naszej kadry juniorsko-młodzieżowej oraz zawodnicy klubowi, jak widać z poniższych wyników bardzo różnie.

Najlepiej na tle Europy (bez Skandynawii) zaprezentował się zawodnik kadry młodzieżowej (klub MKS Istebna) Dominik Bury, który w biegu juniorów (U-20) na dystansie 10 kilometrów zajął 11 miejsce. Bieg wygrał Czech Michal Novak. Bieg ukończyło 76 zawodników.

WYNIKI JUNIOR MEN

W biegu seniorek startowała tylko ejdna nasza reprezentantka Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany. Ula zajęła 25 miejsce. Dodajmy, że większośc zawodniczek sklasyfikowanych przed nasza zawodniczką to zawodniczki które biegają w Pucharze Świata. Bieg wygrała Francuzka Caroline Thomas Hugue. Sklasyfikowano 44 panie.

WYNIKI WOMEN

W biegu juniorek na 5 kilometrów jedyną Polką w pierwszej 30-tce biegu jest Justyna Pradziad. Justyna zajęła 29 miejsce tracąc do tryumfatorki biegu Kathariny Hennig z Niemiec 1:34 minuty. Kolejne nasze zawodniczki to Agata Warło (34m) i Róża Łyjak (37m). Bieg ukończyło 46 zawodniczek.

WYNIKI JUNIOR WOMEN

Najdłuższy dystans dzisiejszych biegów w Hochfilzen to 15 kilometrów seniorów z udziałem grupy naszych zawodników. Bieg wygrał Włoch Giandomenico Salvadori z czasem 34:20,4 minuty. Kolejne lokaty zajęli Francuz Ivan Perrillat i Niemiec Andy Kuehne. Czwarta lokata dla coraz mniej "egzotycznego" w świecie biegów narciarskich Bułgara Veselina Tsinzova.

Naasi zawodnicy nie zaliczą tego dnia dpo udanych. Pod nieobecność chorego Konrada Motora, najlepiej z naszych reprezentantów pobiegł zawodnik kady A Miroslava Petraska Paweł Klisz. Paweł zajął 45 miejsce tracąc do zwycięzcy 3:11,5 minuty. Drugi z Polaków w dzisiejszym biegu jest nie będący w żadnej z kadr szkoleniowych PZN Daniel Iwanowski z UKS Rawa Siedlce. Daniel został skalsyfikowany na 67 miejscu ze stratą 4:43,8 minuty. 76 miejsca dla zawodnika kadry juniorsko-młodzieżowej Bartłomieja Ruckiego, 78 miejsce to  Andrzej Pradziad od tego sezonu zawodnik UKS Regle Kościelisko. Pozycje 80 i 81 to Kamil Bury i Bogusław Gracz, jako ostatni z naszych zawodników został sklasyfikowany Mateusz Chowaniak z pona 7 minutową stratą. Bieg ukończyło 100 zawodników.

Wyniki nie mogą nikogo napawać optymizmem, wyjatkiem jest tutaj 38-letni Bogusław Gracz, który pomimo wieku nadal wygrywa z młodymi zawodnikami kadr szkoleniowych PZN. Może dobrze byłoby objąć Bogusia centralnym szkoleniem?

WYNIKI MEN

Na koniec najmłodsza kategoria zawodów czyli juniorki U-18 i największy sukces Polski w  dzisiejszym dniu. Kamila Boczkowska z SMS Karpacz zajęła czwarte miejsce w biegu na dystansie 5 kilometrów. Bieg wygrała Słowenka Anja Mandeljc, przed reperzentantką Kazachstanu Anzeliką Tarassową i Czeszką Barborą Havlickową. Kolejne nasze zawodniczki w biegu to Iwona Piekarz z LKS Wiśniowa Osieczany (22m) i Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko (30m). Bieg ukończyło 59 juniorek.

WYNIKI JUNIOR U-18 WOMEN

Jutro w Hochfilzen biegi łączone dla kategorii senior/ka i junior/ka U-20, oraz bieg ze startu wspólnego dla kategorii U-18.