Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

6. etap Tour de Ski: Bieg na 10km mężczyzn w Toblach wygrywa Finn Haagen Krogh [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-08

Po dniu przewrwy biegacze startujący w Tour de Ski przenieśli się do Włoch, a dokładniej do Toblach gdzie rywalizowali w biegu indywidualnym na 10km stylem dowolnym.

 

Bieg wygrał Finn Haagen Krogh, drugie miejsce miejsce zajął, tracąc 3,6 sek, lider Tour de Ski Martin Johnsrud Sundby. Trzecie miejsce zajął Maurice Manificat, a jego strata wyniosła 14,6 sek.

 

Z czwartym czasem finiszował Sergey Ustiugov, piąty był Hans Christer Holund, a szósty Evgeniy Belov.

 

W klasyfikacji Tour de Ski liderem nadal jest Martin Johnsrud Sundby, ale jego przewaga nad drugim Petterem Northugiem (który dziś był 15. ze stratą 34,5s) wzrosła do blisko półtorej minuty (+1:28.1). Tuż za nim, na miejscu trzecim, plasuje się Sergey Ustiugov, który do Sundbiego traci 1:31.8.

 

Na czwartym miejscu mamy dzisiejszego zwycięzcę, Finn Haagen Krogh traci do lidera 2:07.5, piąty jest Alexey Poltoranin, a czołową szóstkę zamyka Didrik Toenseth.

 

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJA TDS (6)

 

Po biegu powiedzieli:

 

Finn Haagen Krogh: Miałem kilka wzlotów i upadków podczas tegorocznego Tour de Ski. Musiałem wierzyć, że przede mną dobry dzień. Wspaniale jest wygrać i pokonać Martina tym bardziej, że był mocny przez cały rok. Zacząłem być może trochę za mocno i około połowy dystansu miałem kryzys, ale wiedziałem, że mogę dziś wygrać i więc dałem z siebie wszystko.

 

Martin Johnsrud Sundby był zadowolony z powrotu na podium. - Czułem się znacznie lepiej niż w Obestdorfie. Wiedziałem, że Finn będzie mocny, ale najbardziej interesowało mnie żeby utrzymać Pettera i Ustiugova za mną. Znów mam dobrą przewagę, ale nic nie jest pewne.

 

Maurice Manificat był zadowolony z walki i zrealizowania celu jakim było miejsce na podium. - Miałem bardzo dobre pierwsze okrążenie. Trenerzy powiedział mi, że walczę o podium, a ja cisnąłem jak mogłem. Niestety jestem daleko od podium w klasyfikacji Tour de Ski, ale wciąż walczę.

 

////////////////////

 

Pierwsza trójka dzisiejszych zawodów 1. Finn Haagen Krogh, 2. Martin Johnsrud Sundby, 3. Maurice Manificat.

 

Ustiugov dobiega z czwartym czasem (16sek straty do Krogha), Northug jest 15. ze stratą 34,5s.

 

Na mecie Martin Sundby, dopiero teraz widać jak ostatnie kilometry pobiegł Krogh. Na pomiarze czasu na 7,1km tracił do Sundbiego 8s, na mecie wygrał z nim 3,6s.

 

Z walki o podium klasyfikacji TDS nie wyłącza się Finn Haagen Krogh, znakomita końcówka i na mecie melduje się z czasem 14,6s lepszym niż dotychczasowy lider Maurice Manificat.

 

Lider Tour de Ski w drugiej części dystansu włączył wyższy bieg i niezagrożony podążać do mety. Tym bardziej, że biegnący za nim Ustiugov wyraźnie osłabł, a Petter Northug biegnie dobrze, ale bez rewelacji.

 

Sergey Ustiugov próbował nawiązać walkę z Martinem Sundby, ale sił starczyło tylko do połowy dystansu.

 

Na starcie, z ze stu zawodników zgłoszonych do zawodów w Lenzerheide, zostało 60. Ciekawe czy na szczycie Alpe Cermis zamelduje się połowa?

 

Po raz pierwszy w historii Tour de Ski biegacze zmierzą się w biegu indywidualnym na 10km łyżwą.

 

LISTA STARTOWA

 

foto:facebook.com/fiscrosscountry

 

/huk/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl