Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

6. etap Tour de Ski: Jessica Diggins wygrywa bieg na 5km w Toblach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-08

Panie w Toblach rywalizowały na dystansie 5km stylem dowolnym. Zwyciężyła Amerykanka Jessica Diggins.

 

Jessica Diggins wygrała o 0,9 sekundy wyprzedzając Heidi Weng. Trzecie miejsce, ze stratą 1,5s zajęła liderka Tour de Ski Ingvild Flugstad Oestberg

 

Z czwartym czasem finiszowała Ragnhild Haga, tracąc do zwyciężczyni 8,4s. Piąte miejsce zajęła Therese Johaug (9,6s), a szósta była Kerttu Niskanen (+11,5s).

 

Justyna Kowalczyk zajęła 18. miejsce tracąc do zwyciężczyni 34 sekundy.

 

W klasyfikacji Tour de Ski Ingvild Flugstad Oestberg powiększyła przewagę nad Therese Johaug do 25,3s. Trzecia jest Heidi Weng ze stratą blisko 2 i pół minuty.

 

Czwarte miejsce zajmuje Anne Kylloenen, jednak jej strata do liderki Touru przekracza 5 minut, piąta jest Kerttu Niskanen, a szósta Charlotte Kalla.

 

Justyna Kowalczyk w klasyfikacji Tour de Ski jest 20. ze stratą do Oestberg wynoszącą 8:41.5.

 

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJA TDS (6)

 

Po biegu powiedzieli:

 

Jessica Diggins: Wciąż jestem w szoku. Nigdy wcześniej nie byłam na podium Pucharu Świata (indywidualnie - red.). To wspanałe dla całego zespołu.  Kocham zjazdy, kocham tutejsze trasy!

 

Heidi Weng: To był dobry bieg. Chciałam zacząć wolniej i przyspieszyć na zjazdach i to zadziałało. 5km jest zawsze trudne.

 

Dla Ingvild Flugstad Oestberg to był napięty i trudny wyścig. - Miałam chyba zbyt mocne otwarcie, ale chciałam zacząć szybko. Całą trasę musiałam walczyć ze sobą, a na ostatnim podbiegu moje nogi były już zmęczone. To niesamowite, że znów skończyłam na podium. Wspaniale jest być wciąż na czele Tour de Ski.

 

////////////////////

 

Justyna Kowalczyk ostatecznie 18. ze stratą 34 sekund.

 

Już wszystko jasne wygrywa Jessica Diggins, druga jest Heidi Weng (+0,9s), a Ingvild Flugstad Oestberg trzecia (+1,5s). Johaug piąta, Kalla siódma. 

 

Na mecie Kalla traci do Diggins już 12,3s. Oestberg również minimalnie (1,5s) za Amerykanką, również Johaug nie dała rady Amerykance.

 

Na drugim pomiarze (2,1s) Oestberg 6,3s przed Johaug, trzecie są Weng i Diggins (+8s). Kalla spadła na 5 miejsce (+8,7s).

 

Na pierwszym pomiarze czasu (1,7km) prowadzi Ingvild Flugstad Oestberg, druga (+3,7s) jest Carlotte Kalla, Johaug jest trzecia (+5,7s). A na mecie zmiana na prowadzeniu Jassica Diggins o 15,7s wyprzedziła Herrmann.

 

Justyna Kowalczyk dobiega do mety z trzecim czasem do prowadzącej Denise Herrmann traci 18,3 sek. Tymczasem czołówka Touru dopiero wyrusza na trasę.

 

Justyna Kowalczyk na trasę wyruszyła, z racji zajmowanego w klasyfikacji Tour de Ski miejsca, stosunkowo wcześnie. Polka biegnie z 14 numerem startowym.

 

LISTA STARTOWA

 

foto:facebook.com/fiscrosscountry

 

/huk/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl