Dominik Bury siódmy w Pucharze Kontynentalnym w słoweńskiej Planicy [WYNIKI]

2016-01-09

Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich w słoweńskiej Planicy to trzy dni rywalizacji. Po rozegranych wczoraj sprintach stylem dowolnym dzisiaj rozegrano biegi indywidualne stylem klasycznym. Dobry występ w kategorii juniorów U-20 zaliczył Dominik Bury.

Dwudziestolatek z Istebnej w biegu na 10 kilometrów klasykiem zajął dzisiaj bardzo dobre siódme miejsce w biegu juniorów U-20, FIS punkty Dominika to 60,58. Zawody wygrał i to nie pomyłka reprezentant Andorry Irineu Altimiras Esteve, do którego Bury stracił 27,7 sekundy. Na podium stanęli także Jules Lapierre z Francji i Niemiec Janosch Brugger. Drugi z naszych zawodników w tej kategorii Patryk Borkowski został sklasyfikowany na 43 miejscu, ze stratą do zwycięzcy dwóch i pół minuty.

WYNIKI MEN U-20

Panie (seniorki) biegały na nowych trasach ośrodka narciarstwa klasycznego w Planicy na 10 kilometrów. Jedyna nasza zawodniczka w stawce, Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany zajęła 21 miejsce ze stratą ponad trzech minut. Bieg w tej kategorii wygrała Niemka Victoria Carl, przed swoją rodaczką Julią Belger i Kanadyjką Emily Nishikawą. Sklasyfikwoano 29 seniorek.

WYNIKI WOMEN

Juniorki U-20 rywalizowały na dystansie 5 kilometrów. Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka straciła do zwyciężczyni prawie trzy minuty i zajęła 34 miejsce w gronie 44 zawodniczek. Zwyciężyła Katharina Hennig z Niemiec, przed Szwajcarką Lydią Hiernickel i kolejną Niemką Antonią Fraebel.

WYNIKI U-20 WOMEN

Najdłuższy dystans jaki biegano dzisiaj na Słowenii w zawodach OPA Alpen Cup to bieg seniorów na 15 kilometrów, tak jak pozostałę biegi rozegrany stylem klasycznym. W biegu wystartowała piątka naszych zawodników z kadry A Paweł Klisz i Jan Antolec, oraz z kadry młodzieżowej Kamil Bury, Bartłomiej Rucki i Mateusz Chowaniak. Najwyżej z naszych na 50 miejscu sklasyfikowano Antolca  z prawie trzena minutami straty do zwycięzcy, reszta miejsc i czasów naszych zawodników w wynikach poniżej. Przypomnę, że nie jest to Puchar Świata, tylko Puchar Kontynentalny...
 Wygrał Francuz Alexis Jeannerod, przed Richardem Jouve i Kanadyjczykiem Graeme Kilickiem.

WYNIKI MEN

Jutro w ostatnim dniu rywalizacji Pucharu Kontynentalnego w Planicy biegi dystansowe stylem dowolnym.