Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

7. etap Tour de Ski: Martin Sundby najlepszy w biegu na 15km stylem klasycznym w Val di Fiemme [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-09

Przedostatni, 7. etap Tour de Ski to bieg na 15km stylem klasycznym ze startu wspólnego rozgrywany w Val di Fiemme. Wygrał go Martin Johnsrud Sundby, a na opsywanie wyczynów Nrwega w tym sezonie zwyczajnie brakuje słów.

 

Martin Johnsrud Sundby po samotnym finiszu wygrał bieg na 15km stylem klasycznym ze startu wspólnego w Val di Fiemme. Drugie miejsce zajął Niklas Dyrhaug, tracąc do zwycięzcy 7,7 sek. Na trzecim miejscu, ze stratą 12,6 sek, finiszował Alexey Poltoranin.

 

Peleton, 30,2 sek po zwycięzcy, przyprowadził Francesco de Fabiani. Piąte miejsce zajął Finn Haagen Krogh, a szósty był Emil Iversen.

 

W klasyfikacji Tour de Ski Martin Johnsrud Sundby powiększył przewagę przed jutrzejszą wspinaczką na Alpe Cermis. Drugie miejsce, ze stratą 2:51,5, zajmuje Petter Northug, który dziś był 17. Na miejsce trzecie awansował Alexey Poltoranin (strata +2:53.0).

 

Na miejscu czwartym plasuje się Sergey Ustiugov (+2:56.2), piąty jest Finn Haagen Krogh (+3:01.4), a szósty Didrik Toenseth (+3:16.9). Jutro pod Alpe Cermis walka toczyć się będzie o miejsce drugie.

 

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJA TDS (7)

 

Po biegu powiedzieli:

 

Martin Johnsrud Sundby: To był ten sam dystans i technika jak w Oberstdorfie, ale zupełnie inny wynik. Miałem dziś niesamowite narty. Udało mi się zrealizować założony plan i jestem naprawdę szczęśliwy ze zwycięstwa oraz że Niklas jest również na podium.

 

Niklas DyrhaugByłem blisko podium w Oberstdorfie. Tu się udało i to wspaniałe uczucie być na 2 miejscu. Jednym z celów dzisiaj było pomóc chłopakom z Norwegii w walce o klasyfikację generalną. Musiałem być cierpliwy, podążać za liderem i mocno finiszować. Próbowałem wykonać swoją robotę, najlepiej jak to możliwe. Na przedostatnim okrążeniu zacząłem być trochę zmęczony.

 

Alexey PoltoraninTo był dobry bieg. Jestem naprawdę szczęśliwy, że znów jestem na podium. Mój zespół serwisowy zrobił bardzo dobrą robotę. Miałem niesamowite narty. Zobaczymy, co będzie jutro.

 

W dzisiejszym biegu Dario Cologna nabawił się kontuzji łydki, która zmusiła go do wycofania się z Tour de Ski. Szwajcar wraca do Davos gdzie w niedzielę zostanie poddany badaniu rezonansem magnetycznym. Pierwsza diagnoza lekarza szwajcarskiego zespołu mówi o urazie mięśnia w lewej łydce.

 

////////////////////

 

Z walczących o drugie miejsce w klasyfikacji Tour de Ski najwyżej Finn Haagen Krogh (miejsce 5.), który linię mety minął 30,9s po zwycięzcy. Sergey Ustiugov 13. ze stratą 48,4s, a Petter Northug 17. +51,4. Nie wolno zapominać, też o Poltoraninie, który sporo dziś odrobił.

 

Końcowy atak Martina Johnsruda Sundby nie pozostawił złudzeń, kto jest obecnie najlepszym biegaczem na świecie. Jako drugi finiszuje Niklas Dyrhaug (+7,7s), a na trzecim miejscu przekracza linię mety Alexey Poltoranin (+12,6s)

 

Miejsca na podium już rozdane? Po 12,5km Sundby z Dyrhaugiem biegną przed Poltoraninem, a nad zasadniczą grupą mają 20sek przewagi.

 

Co się stało Dario Cologni?! Między 10, a 11 kilometrem stracił do czołówki pół minuty.

 

Ledwie zdążyła ich dogonić większa grupa zawodników, Sundby i Dyrhaug poszli w kolejny atak.

 

Czołówka rozerwała się przed drugą premią, na czoło wysunęli się Martin Johnsrud Sundby, Dario Cologna i Francesco de Fabiani. Szybko jednak zostali dogonieni przez Poltoranina, Toensetha, Dyrhauga.

 

W pierwszej połowie dystansu cała grupa biegła spokojnie, poza krótkim atakiem Finn Haagen Krogha na pierwszej premii.

 

LISTA STARTOWA

 

/huk/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl