Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Planicy: Stina Nilsson i Federico Pellegrino najlepsi w sprincie łyżwą [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-16

Puchar Świata w ten weekend zawitał do Planicy. Niestety nie będziemy mieli okazji poznać piękna całego nowego Słoweńskiego ośrodka. Dziś czekają nas sprinty stylem dowolnym, w niedzielę team sprinty również łyżwą.

 

Finałowy bieg mężczyzn to od początku do końca popis jednego zawodnika. Federico Pellegrino pokazał, że w srincie łyżwą nie ma sobie równych. Kolejne miejsca dla Francuzów, jako drugi finiszował Baptiste Gros, trzeci był Richard Jouve, a czwarty Renaud Jay.

 

Miejsce piąte zajął Rosjanin Gleb Retivykh, a szósty był Niemiec Sebastian Eisenlauer.

 

I tak się po tym biegu zastanawiam czy większym zaskoczeniem jest brak Norwega czy obecność trzech Francuzów w finale.

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

Finał kobiet wygrała Stina Nilsson, której trasy w  Planicy dały możliwość rozpędzić się i pokazać naprawdę spory potencjał. Drugie miejsce zajęła Astrid Uhrenholdt Jacobsen, szkoda przedstartowych problemów z kijkami, które wybiły Norweżkę z rytmu na początku biegu, bo Jacobsen była dziś jedyną, która mogła nawiązać walkę ze Szwedką.

 

Trzecie miejsce dla Heidi Weng, czwarta była Ingvild Flugstad Oestberg, która w końcówce dała się wyprzedzić nie tylko Nilsson, ale też koleżankom z reprezentacji Norwegii.

 

Pozostałe zawodniczki nie liczyły się już w walce o podium, na piątym miejscu finiszowała Sandra Ringwald, a szósta była Gaia Vuerich.

WYNIKI KOBIET

 

////////////////////

 

Również wśród panów szybszy był drugi półfinał. W rezultacie w finale zobaczymy Baptiste Grosa i Federico Pellegrino z pierwszego biegu oraz Sebastiana Eisenlauera, Richarda Jouve, Gleba Retivykha i Renaud Jaya

 

W finale pań zobaczymy Stinę Nilsson i Ingvild Flugstad Oestberg z pierwszego półfinału oraz Astrid Jacobsen i Heidi Weng, a także Gaię Vuerich i Sandrę Ringvald z drugiego biegu.

 

Do półfinałów awansowali Eirik Brandsdal i Teodor Peterson z pierwszego ćwierćfinału, z drugiego biegu weszli Baptiste Gros i Sondre Turvoll Fossli. Trzeci zdecydowanie najmocniej obsadzony i najszybszy bieg dał awans Federico Pellegrino i Richardowi Jouve, a z czasami weszli Calle Halfvarsson i Martti Jylhae.

 

W biegu czwartym wygrał Renaud Jay, drugi był Gleb Retivykh. W ostatnim, najbardziej wyrównanym, biegu awans wywalczyli Sebastian Eisenlauer i Gustav Nordstroem.  Trzeba przyznać, że trasa w Planicy nie sprzyja widowiskowym pojedynkom, gdzie każdy centymetr trzeba niemalże wywalczyć łokciami. Wygrywa najlepszy, nie najsprytniejszy - miła odmiana po Tour de Ski.

 

Za nami ćwierćfinały kobiet, ciekawie, w złym sensie, było w trzecim biegu, gdzie najpierw upadły Linn Soemskar i Hanna Kolb, a chwilę później w zakręci enie zmieściła się Ida Ingemarsdotter. W pozytywnym znaczeniu ciekawie było w ostatnim biegu gdzie prowadząca na ostatnim podbiegu Nadine Faehndrich skończyła jako czwarta.

 

W półfinałach zobaczymy Stinę Nilsson i Hannę Falk z pierwszego biegu. Z drugiego ćwierćfinału awansowały Ingvild Flugstad Oestberg i Laurien van der Graaff oraz Gaia Vuerich i Jonna Sundling z czasami. W trzecim biegu najlepsze były Vesna Fabjan i Heidi Weng, którym udało się uniknąć upadku. Bieg czwarty wygrała Astrid Jacobsen przed Denise Herrmann, a z piątego awansowały Kathrine Rolsted Harsem i Sandra Ringwald.

 

////////////////////

 

Od 10:50 zapraszamy na relację z ćwierćfinałów.

 

Panowie przy wyborze ćwierćfinałów podejmowali nieszablonowe decyzje. Pierwsza trójka tak się "polubiła", że razem pobiegną również w trzecim ćwierćfinale.

LISTA STAROWA ĆWIERĆFINAŁÓW

 

Wśród mężczyzn już w kwalifikacjach moc zaprezentował Federico Pellegrino. Drugi rezultat uzyskał Lucas Chanavat z Francji, a z trzecim czasem wszedł Fin Martti Jylhae.

 

Niestety na kwalifikacjach zakończył swój udział w dzisiejszych zawodach Maciej Staręga, który zajął 32. miejsce. Drugi z naszych reprezentantów Jan Antolec był 69.

WYNIKI KWALIFIKACJI 

 

Bardzo dziwnie ułożyły się ćwierćfinałowe szóstki. W pierwszym biegu najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką jest Stina Nilsson, która uzyskała w kwalifikacjach 10. czas. Natomiast zwyciężczyni kwalifikacji pobiegnie w czwartym ćwierćfinale, a druga zawodniczka w piątym. Czyżby panie nie potrzebowały odpoczywać pomiędzy biegami finałowymi? Zobaczymy, na pewno pozwolenie zawodnikom wybierania miejsc w biegach ćwierćfinałowych było pomysłem dobrym.

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW

 

Wśród kobiet w kwalifikacjach zwyciężyła Astrid Uhrenholdt Jacobsen, która udanie wraca po przymusowej przerwie związanej z wycofaniem się z Tour de Ski. Drugi czas uzyskała Nadine Faehndrich ze Szwajcarii, a z trzecim czasem awansowała Niemka Hanna Kolb.

 

Niespodziewanie kwalifikacji nie przebrnęła Maiken Caspersen Falla. Justyna Kowalczyk nie startowała.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

/huk/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl