Ula Łętocha trzecia w Mistrzostwach Czech, Dominik Bury najlepszy wśród juniorów

2016-01-16

W Novym Meste na Morave rozgrywane są Mistrzostwa Czech w biegach narciarskich, w których startowali również zawodnicy naszej kadry młodzieżowej.

Mistrzynią Czech w biegu na 5km stylem klasycznym została Katerina Berouskova. Medal srebrny wywalczyła Adela Boudikova, tracąc do zwyciężczyni 34,8 sek trzecie miejsce zajęła Urszula Łętocha (strata 37,4 sek).

Na miejscu czwartym kolejna Polka - Martyna Galewicz (+39,6 sek), piąte miejsce zajęła Anna Sixtova (+41,9 sek) najlepsza juniorka w dzisiejszych zmaganiach. Czołową szóstkę zamknęła Zuzana Stankova (+1:23,1).

Panowie rywalizowali na dystansie dwukrotnie dłuższym. Mistrzem Czech został Ales Razym, drugie miejsce, ze stratą 34,7 sek zajął Petr Knop, a trzeci był Jakub Graf (+39,7 sek).

Jakub Antos uplasował się na czwartym miejscu, piąty był Peter Mlynar, a na szóstym miejscu uplasował się Miroslav Rypl.

Na miejscu 8. uplasował się najlepszy z Polaków Dominik Bury (starta do zwycięzcy 1:09,6), wygrywając przy okazji w kategorii juniorów. Mistrz Czech juniorów - Michal Novak stracił do naszego reprezentanta niespełna sekundę.

12. w klasyfikacji OPEN (seniorzy + juniorzy) był Paweł Klisz, 14. Kamil Bury, 15. Bartłomiej Rucki i 20. Mateusz Chowaniak.

22. miejsce w OPEN i 6. wśród juniorów zajął Patryk Borkowski, na 25. i 9. pozycji wśród juniorów uplasował się Wojciech Fojcik.