Dominik Bury czwarty w Mistrzostwach Czech

2016-01-17

Drugiego dnia, rozgrywanych w Movym Meste na Morave, Mistrzostw Czech w biegach narciarskich czwarte miejsce z seniorami i drugie wśród juniorów zajął Dominik Bury. Wśród kobiet, również czwarta, była Martyna Galewicz, a piąte miejsce zajęła Urszula Łętocha.

W niedzielę w Novym Meste biegano stylem dowolnym. Panie miały do pokonania 10, a panowie 15 kilometrów.

Wśród kobiet zwyciężyła Katerina Berouskova, o pół minuty wyprzedzając najlepszą juniorkę Annę Sixtovą. Medal brązowy wywalczyła Andrea Klementova tracąc do zwyciężczyni 37,7 sek.

Podobnie jak wczoraj na czwartym miejscu uplasowała się Martyna Galewicz (strata do zwyciężczyni 42 sekundy), piąta natomiast była Urszula Łętocha (+1:03.6). Czołową szóstkę zamknęła Katerina Janatova.

Wśród mężczyzn triumfował Jakub Graf, 12,2 sek stracił do niego srebrny medalista, najlepszy wśród juniorów Michal Novak. Miejsce trzeci i brązowy medal wywalczył Petr Knop (+48,6 sek).

Najlepszy z Polaków ponownie okazał się Dominik Bury, który dziś uplasował się na miejscu czwartym. Jego starta do zwycięzcy wyniosła 1:02.4, natomiast do Novaka stracił 50,2 sek (Dominik wśród juniorów był drugi).

Miejsce czwarte zajął Miroslav Rypl, a szósty był Paweł Klisz (starta 1:18.4 7).

Kamil Bury zajął 12. miejsce, 17. był Patryk Borkowski (7. miejsce wśród juniorów), 21. Bartłomiej Rucki, Daniel Iwanowski zajął 24. miejsce, a Wojciech Fojcik 25. (10. wśród juniorów)